Asit saldırısını profil fotosu ele verdi

İngiltere’de geçtiğimiz yıl bir kadının yüzüne asit fırlatan saldırganın sosyal medya hesabındaki profil fotoğrafı saldırganı ele verdi.

Asit saldırısını profil fotosu ele verdi

Geçen yıl İngiltere Southampton'da bir barda oturan 37 yaşındaki Carla Whitlock'un yüzüne asit atan 23 yaşındaki Billy Midmore ve erkek kardeşi yeniden hakim karşısına çıkacak. Tekrar yargılanma sebepleri ise Billy Midmore'un Facebook hesabındaki profil fotroğrafı...

O görüntüde Carla Whitlock'un yüzüne asit atmakla suçlanan Midmore elindeki cep telefonundan kadının yerde acı içinde kıvranırken bir fotoğraf gösteriyor. Aynı zamanda saldırgan gülüyor. Ayrıca Billy Midmore'un profilindeki ismin "Billal Midmore" olduğu ve altında "şakacı" yazdığı görülüyor. Arka planda ise Midmore'un sakallı bir fotoğrafı bulunuyor.

Genç anne geçen yıl yaşadığı korkunç olayda yüzünün yarısında ve omzunda ciddi yanmalar meydana geldi. Gözüne de gelen asit kadının görme kaybı yaşamasına neden oldu. Olay anını anlatan bir görgü tanığı kadının acı içinde çığlıklar atarak yerde kıvrandığını, o sırada hiç bir şey göremediğini anlatmıştı.

BİZE ULAŞIN