Sinema basan saldırgan vuruldu

Almanya’da, Hessen eyaletine bağlı Viernheim kentinde gaz tabancasıyla sinema basarak çok sayıda kişiyi rehin alan maskeli saldırgan öldürüldü

Sinema basan saldırgan vuruldu
Almanya'da dün terörist saldırı paniği yaşandı. Hessen eyaletinin Viernheim kentinde bir sinema salonunda bulunan çok sayıda kişiyi rehin alan maskeli saldırgan, ölü ele geçirildi. Hessen İçişleri Bakanı Peter Beuth, Rhein Neckar alışveriş merkezindeki Kinopolis adlı sinema kompleksine giren maskeli ve silahlı bir kişinin 4 el ateş ettiği bilgisi üzerine polisin olay yerine gittiğini söyledi. Silahlı kişinin anormal hareket ettiğini ifade eden Beuth, özel ekipler tarafından etkisiz hale getirildiğini kaydetti.

AKLİ DENGESİ BOZUK
Gaz tabancalı ve maskeli saldırganın 4 el ateş edilerek öldürüldüğü belirtildi. Yerel basın, sinemadaki yaklaşık 25 kişinin gazdan etkilendiğini ve silahla yaralanan olmadığını bildirdi. Saldırganın akli dengesinin yerinde olmadığı, dolayısıyla eylemin bir terör saldırısı olmadığı zannediliyor. Sinemanın arka kısmında bilgisayar dükkânı bulunan Nusret Açık adlı görgü tanığı ise "Sinemada çalışan bir kadın koşarak geldi. İki eli silahlı ve mermilerle donanmış uzun boylu maskeli biri olduğunu söyleyerek polisi aramamızı istedi" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN