Filistin'de Türkiye'ye minnet manşetleri

İsrail'in Türkiye'nin şartlarını yerine getirmesinden sonra iki ülke anlaşma imzaladı. Yeni dönemde zor durumda olan Gazze'ye yardım yapılabilecek, Türkiye bölgede hastane inşa edebilecek. Bu ve benzeri düzenlemeler Filistin'de coşku ile karşılanırken ülkedeki gazeteler Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehinde manşet attılar.

Filistin'de Türkiye'ye minnet manşetleri


SAMA HABER
TÜRKİYE'DEN GAZZE'YE YARDIM

Gazze'ye yönelik ambargonun Türkiye adına kaldırılması Gazze'de büyük sevince neden oldu. Gazze'de görev yapan gazetecilerden Mustafa Sawaf imzalı haberde Türkiye'nin Cuma günü Gazze'ye göndereceği yardımların büyük bir başarı olduğunun altını çiziyor.

AL QUDS
HAMAS TÜRKİYE'YE MİNNETTAR

İsrail ile Türkiye arasındaki anlaşmada Hamas karşıtı tüm maddelerin reddedilmesi buna karşın Gazze konusunda şartlarda sonuna kadar gidilmesi Filistin'de geniş yankı uyandırdı. Al Quds gazetesi, Hamas'ın anlaşmayla ilgili teşekkür açıklamalarını manşete taşıdı.

Haberde "Hamas Türkiye'ye Gazze ablukasının hafifletilmesi için yaptıklarından dolayı minnettar" ifadeleri kullanıldı.

PLS48
ERDOĞAN MADDELERİ AÇIKLADI

Kudüs'te yayın yapan ve İslami Hareket lideri Şeyh Raed Salah'a yakınlığıyla bilinen PLS48 haber sitesi de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anlaşmaya yönelik özellikle de Gazze ile ilgili koşulları anlattığı açıklamalarına geniş şekilde yer verdi.

Kaynak: Sabah.com.tr

10 SORUDA TÜRKİYE-İSRAİL ANLAŞMASI

BİZE ULAŞIN