Rusya'dan Erdoğan'ın mektubuyla ilgili açıklama

Rusya Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e gönderdiği mektubun Rusya ve Türkiye'nin ilişkilerinin düzelmesi için temel oluşturabileceğini bildirdi.

Rusya'dan Erdoğan'ın mektubuyla ilgili açıklama

Rusya ve Türkiye arasında yaşanan mektup diplomasisi devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Putin'e gönderdiği mektubun ardından Rusya'dan konuyla ilgili ilk açıklama geldi. Rus parlamentosunun üst kanadı olan Federasyon Konseyi'nin Başkanı Valentina Matviyenko, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e gönderdiği mektubun Ankara-Moskova ilişkilerinin düzelmesi için temel oluşturabileceğini belirtti.

"HER ŞEYİ YAPMAYA HAZIRIZ"

Rus lider Putin'in "Uçak olayı" yüzünden meydana gelen durumun Rusya'nın Türk halkına olan dostça duygularını etkilemediğine ilişkin açıklamalarını hatırlatan Matviyenko, "Yapılanların farkına varıldığı için bu mektubu sadece olumlu karşılayabiliriz. Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı'na mektubunda üzüntülerini ile getirdi, hayatını kaybeden pilotun ailesine baş sağlığı diledi, durumun düzelmesini istediğini belirterek Rusya ile dostça ilişkilerin düzelmesi için her şeyi yapmaya hazır olduğunu belirtti" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN PUTİN'E MEKTUP

ERDOĞAN VE PUTİN TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPACAK

BİZE ULAŞIN