ABD'de silahlı saldırı alarmı!

Washington'da Andrews askeri üssü kapatıldı. Personelin sığınaklara yollandığı silahlı saldırgana ise operasyon düzenlendiği bildirildi.

ABD'de silahlı saldırı alarmı!

ABD'nin Maryland eyaletinde, Washington DC yakınlarındaki Andrews Hava Üssü'nde silahlı bir saldırganın olduğu ve üssün kapatıldığı bildirildi. Reuters'ın haberine göre personele bölgede sığınmaları söylendi. ABD Başkanlık uçağı Air Force One, bu üste bulunuyor. ABD Savunma Bakanlığı da olayı doğruladı. Askeri görevlilere sığınaklara geçmesi talimatı verildiği ifade edilirken, üste operasyon başlatıldı.

"İÇERİDEN BİR SIZMA OLABİLİR"

Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın önemli değerlendirmelerde bulundu.

A Haber canlı yayınına bağlanan Caşın,"Amerikan üssü son derece önemli bir üs ve üssün içerisine bir sızma olduğunu düşünüyorum. Tabii Amerikan Kara, Deniz, Hava üslerinde sivillere açık bir uygulama var. İçeriye girmek Türk askeri birlikleri gibi değil. Dolayısıyla burada ya içeriden bir yardım olduğunu ya da bir şekilde sızma olduğunu düşünüyorum" dedi.

"İçeriden bir sızma olduğunu düşünüyorum"

OPERASYON DEVAM EDİYOR

A Haber Dış Haberler Şefi Orhan Sali önemli değerlendirmelerde bulundu.

A Haber canlı yayınına bağlanan Sali, " Amerikan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre bir saldırı olduğu kesin ve şuan da bir çatışma söz konusu. Bu çatışmanın boyutu net değil. Bir sağlık merkezi çevresinde çatışmanın devam ettiği ve bu silahlı saldırganın etkisiz hale getirilmesi için operasyon yürütüldüğü biliniyor" dedi.

Saldırgana yönelik operasyon sürüyor!

BİZE ULAŞIN