Peşmerge Başika operasyonuna başladı

Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın elinde tuttuğu Musul'un kurtarılması operasyonun 7'nci gününde, Peşmerge güçleri kentin kuzeydoğusundaki Başika kasabasını geri alınmak için harekete geçti.

Peşmerge Başika operasyonuna başladı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge güçleri, kuzeydoğu bölgesinde yer alan Başika ve Naweran cephelerinde sabahın erken saatlerinde DEAŞ'ın elinde tuttuğu kasabaya doğru ilerlemeye başladı.

KADINLAR VE ABD ASKERLERİ ÖN CEPHEDE!

Kasabadan birkaç kilometre mesafedeki İmam Rıza köyünde Peşmerge güçleri ve DEAŞ militanları arasında ağır çatışmalar yaşanıyor.
Bu sabah başlatılan operasyona kadın Peşmerge ve ABD'li askerlerin de çatışmaların şiddetli bir şekilde yaşandığı ön cephelerde yer alması dikkat çekti.

TÜRK ASKERLERİNE 15 KM YAKINDA

Operasyon yapılan bölgenin Türk güçlerinin bulunduğu noktaya 15 kilometre uzaklıkta olduğu belirtiliyor.

DÜN MUSUL'UN HEMDANİYE İLÇESİ VE BERTILLA KASABASINDA KONTROL TAMAMEN SAĞLANMIŞTI

Irak ordusu, dün Musul'un Hemdaniye ilçesi ve Bertılla kasabasında kontrolü tamamen sağlamıştı. Irak Başbakanı Haydar el İbadi, 17 Ekim tarihinde Musul'u kurtarma operasyonun güney, doğu ve kuzey bölgelerinden başladığını duyurmuştu.

Peşmerge Başika operasyonuna başladı RUDAW: PEŞMERGE BAŞİKA KASABASINA BİR KİLOMETRE MESAFEDE PEŞMERGE, DEAŞ'I 4 KOLDAN VURUYOR

BİZE ULAŞIN