Alman polisi şüpheli mektubu araştırıyor

Almanya’nın Dortmund kentinde Borussia Dortmund ile Monaco takımları arasında dün gece oynanacak UEFA Şampiyonlar Liği çeyrek final maçı öncesinde meydana gelen üç patlamanın takım otobüsünü hedef aldığı açıklandı. Saldırının terör saldırısı mı yoksa başka bir nedenle mi yapıldığı konusu ise henüz netlik kazanmadı. Dortmund Savcılığı, saldırı üzerine adam öldürmeye teşebbüs şüphesiyle soruşturma başlattı.

Alman polisi şüpheli mektubu araştırıyor

Saldırının yapıldığı noktada bir mektup bulunduğunu kaydeden Dortmund Savcısı Sandra Lücke, soruşturmanın gizliliği nedeniyle mektubun hangi dilde yazıldığı ve içeriği konusunda ayrıntı vermezken, mektubun gerçekliğinin araştırıldığını söyledi.

MARC BARTA'NIN OYNAMASI ZOR

Patlama nedeniyle Dortmund'un İspanyol savunma oyuncusu Marc Bartra ve takım otobüsüne eskortluk yapan bir polisin yaralandığı kaydedildi. Polisin patlamanın etkisiyle travma geçirdiği belirtildi. Patlama sonrası hastaneye kaldırılan Bartra'nın bileğinden ve cam kırıkları nedeniyle yaralanan kolundan ameliyat olduğu öğrenildi.

Dün akşam saat 19 civarında bulundukları otelden karşılaşmanın yapılacağı Signal İduna Park Stadyumu'na hareket eden Borussia Dortmund takım otobüsü yakınlarında üç ayrı patlama meydana gelmiş, patlama nedeniyle Dortmund-Monaco maçı bugüne ertelenmişti.

BİZE ULAŞIN