Rusya’dan, Türkiye’ye giden gemi Karadeniz’de battı

"Geroi Arsenala" adlı kargo gemisi Karadeniz'de battı, 7 kişiden haber alınamıyor.  Gemide 2'si Rus, 9'u Ukraynalı ve biri Gürcistan vatandaşı olmak üzere 12 kişi bulunuyordu. Gemi Rostov Oblastı'ndan Türkiye'ye gidiyordu.

Rusya’dan, Türkiye’ye giden gemi Karadeniz’de battı

Acil Servisler Bakanlığı Kırım Yönetimi Başkan Danışmanı Vladimir İvanov, olay yerine kurtarma gemilerinin gönderildiğini, bir kişinin kurtarıldığını ve 4 kişinin daha gemiye çıkartılmaya hazırlanıldığını bildirdi.

İKİYE BÖLÜNÜP BATTI

Geroi Arsenala isimli kuru yük gemisi, Kırım kıyılarından 14 deniz mili uzaktayken acil durum sinyali göndermeye başladı. Geminin dün gece şiddetli fırtına nedeniyle ikiye bölünüp battığı belirtildi. Bu arada, Kerç Boğazı yakınlarında batan gemi Türkiye'ye tahıl götürüyordu.

DURUMU ÇOK AĞIR

Gazetem.ru'da yer alan habere göre İvanov, "Kurtarılan bir kişinin durumu çok ağır, vücut ısısı çok düşük. Suyun sıcaklığı 7-8 derece. Operasyon kötü hava koşulları nedeniyle zor ilerliyor, denizdeki dalga seviyesi 4 puana yükseldi " ifadesini kullandı.

KAYIP MÜRETTEBAT ARANIYOR

Kayıp mürettebatın bulunması için altı gemi ve bir helikopterin katıldığı bir kurtarma operasyonu düzenlendiği ancak şiddetli rüzgarın çalışmaları zorlaştırdığı kaydedildi.

BİZE ULAŞIN