Şanzelize’de terör gecesi: 1 polis öldü

Paris’in ünlü Champs-Elysees bulvarındaki kaleşnikoflu saldırıda 1 polis hayatını kaybetti. Terör saldırısı üzerinde yoğunlaşan Fransız polisi saldırganı ölü olarak ele geçirdi

Şanzelize’de terör gecesi: 1 polis öldü
Fransa'nın başkenti Paris'teki Champs-Elysees (Şanzelize) bulvarındaki kaleşnikoflu saldırıda 1 polis hayatını kaybetti, 2 polis de yaralandı. Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanan Paris'te dün yerel saatle 21.00 sıralarında polise silahlı saldırı düzenlendi. Paris polisinden yapılan açıklamada, kent merkezindeki silahlı saldırıda bir polis memurunun öldürüldüğü, 2 polisin de yaralandığı bildirildi. Champs- Elysees'de polislere ateş eden şahıs, emniyet birimleri tarafından öldürüldü. Kimliği açıklanmayan saldırganın terör şüphesi gerekçesiyle daha önce de araştırıldığı kaydedildi. Olayın ardından Fransız polisi, halkın bölgeden uzak durması çağrısında bulundu. Terör saldırısı ihtimali üzerinde duran polisin Champs Elysees bulvarını boşalttırdığı ve bölgede helikopter destekli operasyon başlattığı açıklandı. BFM TV'ye konuşan İçişleri bakanlığı sözcüsü Pierre Henry Brandet, bölgeye arabasıyla gelen saldırganın aracından inip polis minibüsüne ateş açtığını, koşarak kaçmaya çalışırken diğer polisler tarafından vurularak öldürüldüğünü söyledi. Sözcü, "Polisler özellikle hedef alındı" dedi.
ABD Başkanı Donald Trump, saldırıyı kınayarak, "Fransa ve halkına başsağlığı diliyorum. Başka bir terör saldırısına benziyor. Güçlü ve tedbirli olmalıyız" dedi.
BİZE ULAŞIN