Londra'da parlamento binası yakınlarında olay! Bir kişi göz altında

İngiltere'nin başkent Londra'nın Whitehall yolunda, parlamento ve Başbakan Theresa May'in konutuna giden yolun polis tarafından trafiğe kapatıldığı, olayla ilgili bir kişinin göz altına alındığı bildirildi.

Londra'da parlamento binası yakınlarında olay! Bir kişi göz altında

Polisten yapılan açıklamada, başbakanlık ofisi "10 Numara"nın bulunduğu Downing Street ile İngiliz parlamento binası arasında bir noktada silahlı bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Polis açıklamasında silahın niteliği hakkında ayrıntı bulunmazken, İngiliz basınında yer alan görgü tanığı ifadelerinde, olay yerinde iki bıçak görüldüğü belirtildi.

20'Lİ YAŞLARDA BİR ERKEK

Gözaltına alınan kişinin 20'li yaşlarında bir erkek olduğu belirtiliyor. Şüpheli bir süre bölgede tutulurken, olay yeri inceleme ekipleri de çalışma başlattı.

Londra'da 22 Mart'ta ülke siyasetinin merkezi konumundaki, turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği Westminster bölgesinde düzenlenen terör saldırısında biri polis 5 kişi hayatını kaybetmiş, 52 yaşındaki saldırgan vurularak öldürülmüştü. Saldırıda ölenlerden biri İngiliz parlamentosunun kapısında görevli bir polis memuruydu.

Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlenmişti.

İngiltere'de terör tehdit seviyesi en üstün bir altındaki seviye olan "ciddi" kademesinde tutulurken, özellikle İngiliz parlamentosu, bakanlıkla ve başbakanlığın bulunduğu Westminster bölgesinde silahlı polislerin sayısı artırılmıştı.

BİZE ULAŞIN