Eski Başkan'dan gerilim romanı

Eski Başkan'dan gerilim romanı

ABD’nin 42’nci Başkanı Bill Clinton, ünlü yazar James Patterson’la gerilim romanı yazıyor. “Kayıp Başkan” isimli kitap, 2018’de yayımlanacak

ABD'nin eski Başkanı Bill Clinton, sekiz yıl boyunca sürdürdüğü başkanlık görevinden ilhamla gerilim romanı yazıyor. "The President is Missing" (Kayıp Başkan) isimli romanda Clinton'a ünlü yazar James Patterson eşlik ediyor. Kitap, Haziran 2018'de yayımlanacak. Ülkenin en popüler başkanlarından olan 70 yaşındaki Clinton, kitabın yazılma süreci hakkında yaptığı açıklamada "Bir başkanın görevde olduğu yıllar hakkında kitap yazmak; mesleğim, Beyaz Saray ve Washington'da işlerin nasıl yürüdüğüne dair bildiklerimi anlatmak eğlenceli. Ancak Jim (James Patterson) ile çalışmak korkunç" ifadelerini kullandı. Patterson ise Clinton ile çalışma süreçleri hakkında "Onun ağzından duyduğum hikâyelerle bu kitap yazıldı. Ben bir hikâye anlatıcısıyım ve Başkan Clinton'ın sezgi gücü çok ilginç bir kitaba imza atmamızı sağladı" diye konuştu. Clinton 2004'te, başkanlık zamanını anlatan "My Life" (Hayatım) isimli bir kitap yazmıştı. Ünlü yazar Patterson'ın "Kızları Öp" ve "Örümcek Ağı" isimli kitapları ise dünya genelinde 350 bin kopya sattı. Forbes, 100'e yakın kitabı olan Patterson'ın, 95 milyon dolarla en çok kazanan yazar olduğunu açıklamıştı.

KAÇIRILAN BAŞKANI ANLATIYOR
Tam olarak içeriği bilinmese de romanda, görevdeki bir ABD başkanının kaçırılmasının konu edileceği belirtiliyor. Kitapta ayrıca, Clinton'ın ABD başkanlık koltuğunda oturduğu sürede yaşananların perde arkasıyla ilgili ipuçları olacağı söyleniyor.
BİZE ULAŞIN