Terörist değil işsiz yalnız kurtmuş

Londra’da cami çıkışında Müslümanları ezen terörist için İngiliz basını bu kez de “İşsiz yalnız kurt” ve “psikolojik sorunları vardı” gibi ifadeler kullanmaya başladı

Terörist değil işsiz yalnız kurtmuş
İngiltere'nin başkenti Londra'daki Finsbury Park Camisi'nden namazdan çıkanları ezerek 1 kişiyi öldüren ve 10 kişiyi yaralayan Darren Osborne isimli teröriste karşı Batı basınının çifte standardı sürüyor. "Müslümanları öldüreceğim" diye bağırmasına rağmen saldırgana bir türlü 'terörist' diyemeyen İngiliz basını dünden itibaren ise adeta saldırıyı unutturma çabasına girdi. İngiliz basını internet sitelerinde de Müslümanları hedef alan terör saldırısı ilk haber olarak görmedi. Haber siteleri ayrıca saldırganın 'akli dengesinin yerinde olmadığı, işsiz ve psikolojik sıkıntılarının olduğunu, ailesiyle sorunlar yaşadığını' yazarak Osborne'un nasıl bu kadar İslam karşıtı bir teröriste dönüştüğüne hiç değinmedi. The Times gazetesi terörist için "İşsiz yalnız kurt" manşetini atarken, The Guardian gazetesi de birinci sayfadan teröristin fotoğrafını vermek yerine sadece cami imamın resmini koyarak algı operasyonu yaptı.

ABD'DE DE YİNE 'NEFRET SUÇU' DİYEMEDİLER
ABD'nin Virginia eyaletine bağlı Fairfax Polis Departmanı, Nabra Hassanen adındaki 17 yaşındaki Müslüman kızın "trafik tartışması" sonucu yaşamını yitirdiğini açıkladı. Polis sözcüsü, "Yaptığımız soruşturmada, bu aşamada kurbanın dini veya ırksal sebeplerden dolayı hedef alındığına dair bir noktaya ulaşmadık" dedi.

BİZE ULAŞIN