Öldürdüğü hasta sayısı 180’i aşabilir

Almanya’da, hastalarına aşırı dozda ilaç enjekte ettiğini itiraf eden hasta bakıcı Niels Högel’in, 180 kişinin ölümünden sorumlu olabileceği açıklandı

Öldürdüğü hasta sayısı 180’i aşabilir
Almanya'da görevi boyunca en az 90 kişiyi öldürdüğü belirlenen Niels Högel isimli erkek hasta bakıcının, kurbanlarının sayısının 180'i bulabileceği açıklandı. 2015'teki 6 cinayetten suçlu bulunarak ömür boyu hapis cezasına çarptırılan 40 yaşındaki Högel'in devam eden soruşturmasını yöneten polis müfettişi Arne Schmidt, ortaya çıkarılan 90 cinayetin sadece "Buzdağının görünen yüzü olduğunu" söyledi.

ÜÇ DE TÜRK VAR
Birçok kurbanın bedeni krematoryumda yakıldığı için inceleme yapılamadığını bildiren Schmidt, "134 cesedin mezardan çıkarılması ve birçok kişinin tanıklığıyla, 90 ölümü kanıtlayabiliyoruz, en az bir o kadar da kanıtlayamadıklarımız var" ifadelerini kullandı. Schmidt cinayetlerin sayısının "Almanya tarihinde benzersiz" olduğunu dile getirdi. AVRUPA SABAH'tan İsmail Erel'in haberine göre, 200 şüpheli ölümün araştırıldığı soruşturma boyunca 3 Türk'ün ölümü de incelendi. Kurbanlardan en az 3'ünün Türk olduğu kaydedilirken, seri katil Högel'in tam olarak kaç Türk'ü öldürdüğü ise henüz belirlenemedi.

90 CİNAYET KANITLANMIŞTI
Cinayetlere geniş yer ayıran Alman medyası olayı, İkinci Dünya Savaşı sonundan bu yana ülkede yaşanan en büyük cinayetler serisi olarak nitelendirdi. 1999'da hasta bakıcılığa başlayan Högel'in, 2005'e kadar görev yaptığı Delmenhorst ve Oldenburg kentlerindeki hastanelerde en az 90 kişiyi öldürdüğü kanıtlanmıştı.

BİZE ULAŞIN