Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısının ardından BM'den flaş uyarı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın art arda yaptığı çağrıların ardından BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'ten önemli bir uyarı geldi. Gutteres, Myanmar güvenlik güçlerinin uyguladığı "aşırılıktan" derin endişe duyduğunu belirterek, itidal çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısının ardından BM'den flaş uyarı!

BM Genel Sekreter Sözcülüğünden yapılan açıklamaya göre Antonio Guterres, Arakan'da "insani felaketin" önlenmesi için "güvenlik operasyonlarını" sürdüren Myanmar güçlerine, sükunet ve itidal çağrısı yaptı.

MYANMAR HÜKÜMETİNE ÇAĞRI!

Myanmar hükümetinin ihtiyaç duyanlara güvenlik ve BM ile diğer kuruluşların sunduğu yardımlara erişim imkanı sağlama sorumluluğu olduğunun altını çizen Guterres, "Şu andaki durum, bu şiddetin temellerinde yatan nedenlere bütüncül bir şekilde yaklaşmanın aciliyetini vurguluyor. Myanmar hükümetine, Arakan Danışma Komisyonunun önerilerini hayata geçirme çağrısı yapıyorum." ifadelerini kullandı.

SIĞINMACILAR YARDIM KURULUŞLARININ DESTEĞİNE ULAŞMALI!

Bangladeş'in Arakanlı sığınmacılara verdiği desteğe de teşekkür eden Guterres, sığınmacıların BM ve ortağı yardım kuruluşlarının desteğine ulaşmalarının temin edilmesini istedi.

TÜRKİYE’DEN BANGLADEŞ’E: KAPILARI AÇIN MASRAFLARI KARŞILAYALIM

BİZE ULAŞIN