TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Kuzey Kore tehdit etti, savaş gemilerini cepheye yığdılar!

Kuzey Kore'nin hidrojen bombası hamlesinin ardından gerilim yükselmeye devam ediyor. Güney Kore yaptığı kapsamlı deniz tatbikatının fotoğraflarını paylaştı. Tatbikatta gerçek mermilerin kullanıldığı görüldü. Öte yandan Trump, Güney Kore'nin füze taşıma kapasitesi üzerindeki kısıtlamaları kaldırdı ve Seul yönetimine milyarlarca dolarlık yeni silah satışına onay verdi.

Kuzey Kore tehdit etti, savaş gemilerini cepheye yığdılar!

Üç gün önce 6.3 büyüklüğünde depreme sebep olan balistik bomba denemesiyle dünyayı ayağa kaldıran Kuzey Kore'ye karşı ABD ve Güney Kore'den hamleler gelmeye devam ediyor.

Denemenin üzerine çok sert açıklamalarda bulunan Güney Kore tatbikatlara hız verdi.

Servis edilen yeni fotoğraflarda Güney Kore'nin büyük çapta bir deniz tatbikatı gerçekleştirdiği görülüyor. Gemilerden gerçek mermiler ateşleyen Güney Kore, Kuzey Kore'ye gözdağı verdi.

TRUMP TWITTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI

ABD Başkanı Donald Trump, Japonya ve Güney Kore'nin, ABD'den ileri teknolojiye sahip silah alımında ciddi bir artışa izin verdiğini Twitter'dan duyurdu. Trump'ın kriz bölgesindeki silahlanmayı artırma kararı almasına silahlanma karşıtı çevrelerden tepki geldi. Siyasi analistler ise Trump'ın silah satışı ile ilgili olarak aldığı kararı "Kuzey Kore krizi silah tüccarlarının ve ABD'nin danışıklı dövüşü olabilir" şeklinde yorumladı.

Bunun yanı sıra, bu sabah ABD'nin Türkiye Büyükelçiliğinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Dünya, Kore Yarımadasındaki nükleer silahların yok edilmesini istiyor; bunun için diplomatik çabalarımızdan vazgeçmeyeceğiz" denildi.

Trump, Twitter açıklamasında, "Japonya ve Güney Kore'nin ABD'den ileri teknoloji sahip askeri ekipmanları önemli derecede satın alımını artırmasına onay veriyorum" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN