Londra metrosunda patlama meydana geldi

İngiliz polisi, başkent Londra'da bir metro hattında meydana gelen olayı incelediklerini duyurdu. Bölgeden gelen ilk haberlere göre olay yerinde en az 18 yaralı olduğu belirtiliyor. Reuters'ın haberine göre terörle mücadele kaynakları olayın 'terörizm' olarak değerlendirildiğini aktardı.

Londra metrosunda patlama meydana geldi

İngiltere Ulaştırma Polisi (BTP) yaptığı açıklamada, Londra'nın güneybatısındaki Parsons Green metro istasyonunda yerel saatle 08.20'de (TSİ 10.20) bir metro treninde gerçekleşen olayla ilgili ekiplerin bölgede çalışma yürüttüğünü bildirdi.

Polis, istasyonun güvenlik sebebiyle boşaltılarak kapatıldığını, olayın yaşandığı District metro hattının da Edgware Road ile Wimbledon arasındaki seferlere ara verildiğini kaydetti.

LONDRA METROSUNDA PATLAMA MEYDANA GELDİ

Yetkililer, terörle mücadele birimlerinin gelişmeleri takip ettiğini ancak olayı BTP'nin soruşturacağını dile getirdi.

Londra metrosunda patlama meydana geldi

Gelişmelere ilişkin Londra Ambulans Hizmetlerinden yapılan açıklamada da yerel saatle 08.20'de Parsons Green istasyonundan yardım çağrısı alındığı ifade edilerek, bölgeye giden ekiplerin olaydan etkilenenlere yardımcı olduğu belirtildi.

Londra İtfaiyesi, bölgeye itfaiye araçlarının sevk edildiğini aktardı.

Peter Crowley isimli bir Twitter kullanıcısı Londra'daki patlamada oluşan alev topu nedeniyle başındaki yanıkları paylaştı.

Olay bölgesinden konuşan görgü tanığı ise bölgede patlama sesinin ardından havaya plastik kokusunun yayıldığını ve insanların çığlık atarak trenden inmeye çalıştığını söyledi.

Görgü tanığı, "Ciddi şekilde yaralanan kimseyi görmedim ancak insanlar panik halindeydi, çığlık atıyor ve ağlıyorlardı." dedi.

İngiliz basını, Parsons Green istasyonundan bir patlama sesi geldiğini ve ardından da yangın çıktığını duyurmuştu.

GÜNDE 5 MİLYON KİŞİ KULLANIYOR

Sosyal medyadaki paylaşımlarda ise trenin arka vagonlarında bulunan beyaz bir kabın patladığı, trenden çıkanların yüzlerinde yanıklar olduğu ifade edilmişti.

Londra'da 7 Temmuz 2005'te, 4 intihar eylemcisi 3 metro istasyonunu ve bir otobüsü hedef almış, bombalı saldırılarda 52 kişi hayatını kaybetmiş, 700'den fazla kişi yaralanmıştı.

Londra metrosunu günde ortalama 5 milyon kişi kullanıyor.

BİZE ULAŞIN