Trump ilk kez BM kürsüsünde konuştu!

ABD Başkanı Donald Trump, BM 72. Genel Kurulu'nda konuştu. BM Genel Kurulu'na ilk kez hitap eden ABD Başkanı Trump, "ABD Başkanı olarak her zaman Amerika'yı ön planda tutacağım. Siz de kendi ülkelerinizin liderleri olarak kendi ülkelerinizi her zaman ön planda tutmalısınız" dedi. Trump, BM kürsüsünden yaptığı ilk konuşmada, sığınmacılara kucak açtığı için Türkiye'ye teşekkür etti. Trump ayrıca tehditlerle mücadele için BM'de reforma ihtiyaç olduğunu sözlerine ekledi.

Trump ilk kez BM kürsüsünde konuştu!

BM Genel Kurulu'na ilk kez hitap eden ABD Başkanı Trump, "ABD Başkanı olarak her zaman Amerika'yi ön planda tutacağım. Siz de kendi ülkelerinizin liderleri olarak kendi ülkelerinizi her zaman ön planda tutmalısınız" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore liderini "İntihar misyonu olan roket adam" şeklinde tanımlayarak Kuzey Kore'nin nükleer faaliyetlerine devam etmesi durumunda "Kuzey Kore'yi tamamen yok etmekten" başka seçeneklerinin kalmayacağını söyledi.

Türkiye, Ürdün ve Lübnan'a mültecilere ev sahipliği yaptıkları için özellikle teşekkür ediyoruz. Türkiye, Ürdün ve Lübnan savaştan kaçanlara kucak açtı.

İşte ABD Başkanı Trump'ın BM 72. Genel Kurulu'nda yaptığı ilk konuşmasında dünyaya verdiği mesajlar...

Avrupa'nın yeniden ayağa kalkmasına yapacağımız destek ABD'nin başarısını da gösterecektir. Başarı güçlü ve bağımsız milletlerin anlaşmasıyla mümkün.

Herkes için bağımsızlık, refah ve güvenliği sağladık. Bütün ülkelerin bağımsız olması hepimizin faydasına. Biz çatışma istemiyoruz. Milletlerimizi, bağımsızlığımıza karşı olan tehditleri korumalıyız. Dünyayı tehdit eden başıboş gruplardan oluşan küçük rejimlerdir.

KUZEY KORE MESAJI

Kuzey Kore'deki rejim kadar hiçbir rejim kendi halkına zulüm etmemiştir. Nükleer silahlardan arınma tek kabul edilebilir gerçek. Nükleer silahlardan arınana kadar o ülkeyi izole etmemiz gerekli.

DEAŞ İLE MÜCADELE

Güvenlik çıkarımız askeri operasyonların çerçevesini belirleyecek. 8 ayda DEAŞ'a karşı en fazla sayıda zafer elde edildi. Suriye rejiminin kimyasal silah kullanması herkesin vicdanını sızlattı.

"ESAD SALDIRILARINA SON VERMELİ"

Yasaklanmış olan kimyasal silahların kullanılması durumunda hiçbir ülke güvende olmayacak. Suriye'de diktatör Beşşar Esed rejimi bu saldırılarına son vermeli.

BM KÜRSÜSÜNDEN TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR

Türkiye, Ürdün ve Lübnan'a mültecilere ev sahipliği yaptıkları için özellikle teşekkür ediyoruz. Türkiye, Ürdün ve Lübnan savaştan kaçanlara kucak açtı.

"BM'DE REFORMA İHTİYAÇ VAR"

Tehditlerle mücadele için BM'de reforma ihtiyaç var. Düşman değil müttefik arayan milletler olması gerekiyor.

ABD'DEN FLAŞ KUZEY KORE AÇIKLAMASI: ASKERİ SEÇENEK VAR AMA... İŞTE FETÖ'NÜN ABD YAPILANMASI VE TÜRKİYE ALEYHİNDEKİ KİRLİ KUMPASLARI

BİZE ULAŞIN