Dışişleri'nden Maria Kasırgası uyarısı!

Dışişleri Bakanlığı, tropik fırtınadan "kategori 5"e seviyesine çıkan Maria Kasırgası nedeniyle vatandaşları Karayipler, Porto Riko ve ABD Virgin Adaları bölgelerine seyahat etmemeleri yönünde uyardı.

Dışişleri'nden Maria Kasırgası uyarısı!

Dışişleri Bakanlığı, Karayipler üzerinden Porto Riko ve ABD Virgin Adaları istikametinde ilerlemekte olan Maria Kasırgası hakkında açıklama yaptı. Tropik fırtınadan 'kategori 5' seviyesine yükselen fırtınanın karaya vurduğu noktalarda ağır hasar bıraktığının ifade edildiği açıklama şöyle:

"Vatandaşlarımızın zorunlu kalmadıkça önümüzdeki günlerde söz konusu bölgelere seyahat etmekten kaçınmalarında fayda bulunmaktadır. Halen söz konusu bölgelerde bulunan vatandaşlarımızın ise, şahsi güvenlikleri açısından her türlü tedbiri almaları, olası gelişmelere hazırlıklı bulunmaları, her koşulda müteyakkız olmaları ve yerel makamların yaptıkları/yapacakları duyuruları yakından takip etmeleri önem arz etmektedir.

Havana, Santo Domingo, Karakas, Vaşington Büyükelçiliklerimiz ile Miami Başkonsolosluğumuz, kasırganın seyrine göre yerel makamlardan aldıkları bilgileri sosyal medya kanallarında güncel olarak paylaşmaktadırlar. Vatandaşlarımıza, yerel makamların ikazlarının yanı sıra, söz konusu temsilciliklerimizin duyurularını takip etmeleri tavsiye edilmektedir. Kasırgadan etkilenen vatandaşlarımızın aşağıdaki numaralar/internet siteleri üzerinden Bakanlığımız Konsolosluk Çağrı Merkezine ve ilgili temsilciliklerimize ulaşmaları mümkündür."

BİZE ULAŞIN