Erdoğan-Trump dostluğu manşetlerde

Erdoğan-Trump dostluğu manşetlerde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için gittiği New York'ta ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı 1 saatlik görüşme dünya basını tarafından yakından izlendi. Trump'ın Erdoğan hakkında söylediği övgü dolu sözler başlıklara çekildi.'SİZİ AĞIRLAMAK ONUR'
Bloomberg, Trump'ın "Sizi burada ağırlamak büyük bir onurdur" sözlerini aktarırken, İngiliz Reuters haber ajansı "Trump, Erdoğan'ı dostu olarak övdü" başlığıyla aktardığı haberinde, "Trump daha sonra yaptığı açıklamada, Erdoğan'ın Türkiye'de gösterdiği liderliği övdü ve Erdoğan için 'Arkadaşım oldu' dedi. Trump, 'Artık hiç olmadığımız kadar yakın olduğumuzu düşünüyorum' diye konuştu" şeklinde detaylara yer verdi. The Hill internet sitesi ise Trump'ın, "Erdoğan'la arkadaşlığımız muhteşem" sözlerini manşete taşırken, Politico sitesindeki haberde de Trump'ın, "Erdoğan çok, çok ilgili ve açık olmak gerekirse çok puan topluyor. ABD ile de birlikte çalışıyor" sözlerine yer verildi.

New York'ta kaldığı 5 gün içinde 13 devlet ve hükümet başkanıyla görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ikili zirveleri arasında en çok dikkat çeken ABD Başkanı Trump ile yaptığı görüşme oldu. Trump'ın Erdoğan'a karşı samimi yaklaşımı dünya basınının dikkatinden kaçmadı.

BİZE ULAŞIN