Alevler 31 kişiyi yuttu

Alevler 31 kişiyi yuttu

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde orman yangınlarında ölenlerin sayısı 31’e çıktı. Bölgede 3 bin 500 ev ve bina kullanılamaz hale geldi

  • AA
  • Dünya
  • Cumartesi 14.10.2017
ABD'nin Kaliforniya eyaletinde pazar gecesi başlayan orman yangınlarında ölenlerin sayısı 31'e çıktı. Yetkililer eyaletin kuzeyindeki yangınlarda en az 3 bin 500 ev ve binanın kullanılamaz hale geldiğini belirtti.
Yangının 1933'ten beri yaşanan en etkili yangın olduğunu vurgulayan yetkililer, kayıp 400'den fazla kişiden ise hâlâ haber alınamadığını aktardı.
Çok sayıda itfaiye erinin katıldığı söndürme çalışmasının sürdüğü Kaliforniya'da Vali Jerry Brown da acil durum ilan etti.
Öte yandan bölgede yangın nedeniyle tahliye edilen bazı evlere hırsızlık amacıyla giren 5 zanlı da güvenlik güçlerince yakalandı.
Yangından en fazla etkilenen Santa Rosa kentinin Belediye Başkanı Chris Coursey, bölgede 2 bin 834 evin tamamen yandığını açıkladı.
ABD'de bu yıl çıkan orman yangınları şu ana kadar 2 milyar dolar zarara yol açtı. Bunun bugüne kadarki en yüksek rakam olduğu ifade ediliyor.
BİZE ULAŞIN