ABD'de kiliseye silahlı saldırı

ABD'nin Teksas eyaletinde bir kiliseye düzenlenen silahlı saldırıda ölü ve yaralılar olduğu, saldırganın vurularak öldürüldüğü bildirildi.

ABD'de kiliseye silahlı saldırı

ABD'nin Teksas eyaletinde bir kilisede Pazar ayini sırasında silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 26 kişi öldü, 24 kişi de yaralandı. Saldırgan, polis tarafından vurularak öldürüldü.

San Antonio'nun 30 kilometre doğusunda yer alan Sutherland Springs'te First Baptist kilisesine giren bir kişi, pazar ayini sırasında kalabalığın üzerine ateş açtı. Can pazarının yaşandığı saldırıda 26 kişi öldü, 24 kişi de yaralandı. Silah sesleri üzerine bölgeye çok sayıda polis ve ilk yardım ekibi sevk edildi. Kiliseye operasyon düzenleyen Amerikan polisi, saldırganı vurarak öldürdü. Yaralılar, hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı.

ABD'de kiliseye silahlı saldırı

TRUMP: GELİŞMELERİ İZLİYORUM

Saldırı hakkında bilgilendirilen ABD Başkanı Donald Trump "Gelişmeleri Japonya'dan izliyorum" şeklinde açıklama yaptı.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

ABD'nin Teksas eyaletine bağlı Sutherland Springs bölgesinde, Pazar ayini sırasında kiliseye saldırı düzenleyen kişinin kimliği belli oldu. Polis yetkilileri saldırının 26 yaşındaki Devin Patrick Kelley olduğunu açıkladı.

Teksas eyaletine bağlı Sutherland Springs bölgesinde, Pazar ayinine katılanları hedef alan ve 26 kişinin öldüğü saldırıyı düzenleyen kişinin kimliği belli oldu. Polis, saldırganın 26 yaşındaki Devin Patrick Kelley olduğunu açıkladı.

KURBANLAR ARASINDA ÇOCUKLAR VE HAMİLE KADINLAR VAR

First Baptist Kilisesi'nde meydana gelen saldırıda ölenler ve yaralananlar arasında çocukların ve hamile kadınların da olduğu belirtildi. Olay sırasında eşiyle birlikte bölge dışında bulunan kilisenin rahibinin 14 yaşındaki kızı da saldırıda can verdi.

TEKSAS VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Saldırı ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Teksas Valisi Greg Abbot, 26 kişinin öldüğünü açıkladı. Abbot, saldırıda çok sayıda kişinin de yaralandığını ve ölü sayısının artmasından endişe duyduklarını belirtti.

Öte yandan saldırıyı yapan Kelley'in de olayın yaşandığı kiliseden yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta aracının içinde intihar etmiş olarak bulunduğu bildirildi.

BİZE ULAŞIN