‘Evlerinizi terk edin!’

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde iki gün önce başlayan yangın, ünlülerin milyon dolarlık evlerinin bulunduğu Bel Air bölgesine sıçradı. Belediye başkanı halka evlerini boşaltma çağrısı yaptı

‘Evlerinizi terk edin!’

ABD'nin Kaliforniya eyaletinin güneyinde dört gün önce ormanlık alanda çıkan yangın, rüzgârın etkisiyle yayılmaya devam ediyor. Los Angeles'ın kuzeyindeki Ventura ilçesinde başlayan ve hâlâ kontrol altına alınamayan yangın, Bel Air bölgesine de sıçradı. Dünyaca ünlü sakinleri ve milyon dolarlık malikâneleri ile Bel Air bölgesinden dumanların yükseldiği görüldü. Bölgede en az 192 hektarlık alanın yandığı, 700 evin de tahliye edildiği bildirildi. Los Angeles çevresinde ise 300'den fazla ev ve binanın yandığı, 230 binden fazla kişinin de tahliyesine karar verildiği kaydedildi. Şimdiye kadar 36 bin hektardan fazla alanın yandığı duyuruldu. Henüz can kaybı yaşanmadı. Belediye başkanı bölge sakinlerine "Beklemeyin. Evlerinizi terk edin" çağrısında bulundu. Bölgede çekimi yapılan, aralarında "Westworld" dizisinin de bulunduğu bazı yapımlara yangın nedeniyle ara verildi.
Girişimci Elon Musk, şarkıcı Beyonce ve oyuncu Jennifer Aniston'un da aralarında bulunduğu pek çok milyarder ve sanatçının yaşadığı Bel Air'i tahliye edenlerin arasında ünlü isimler de vardı. Getty Center Müzesi de galerileri dumandan korumak için hava filtreleme sistemini devreye soktu.

BİZE ULAŞIN