İsrail askerleri 3 Filistinliyi yaraladı

İsrail askerleri, fanatik Yahudi yerleşimcilerin "Yusuf makamına" girmesine tepki gösteren Filistinlilere müdahale etti, 3 kişi yaralandı.

İsrail askerleri 3 Filistinliyi yaraladı

İşgal altındaki Batı Şeria'nın Nablus kentinde Yahudi yerleşimcilerin "Yusuf makamına" girmesi üzerine gerginlik yaşandığı, İsrail askerlerinin müdahalesi sonucu 3 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

FANATİK YAHUDİLER HAZRETİ YUSUF'UN MAKAMI OLARAK KABUL EDİLEN TÜRBEYE GİRDİ

Görgü şahitlerine göre, İsrail askerlerinin eşlik ettiği bir grup fanatik Yahudi yerleşimci, Nablus'un doğusunda yer alan Balata beldesinde Hazreti Yusuf'un makamı olarak kabul ettikleri türbeye girdi. Duruma tepki gösteren Filistinlilere, askerler müdahale etti.

3 FİLİSTİNLİ YARALANDI

Filistinli sağlık kaynakları, İsrail askerlerinin göz yaşartıcı gaz, gerçek ve plastik mermi ile müdahale ettiği olayda 3 Filistinlinin yaralandığını, onlarca kişinin de gazdan etkilendiğini aktardı.

Balata beldesindeki olaylarda Filistinli gençlerin ise İsrail askerlerine ateşe verdikleri araba lastikleri ve taşlarla karşılık verdiği kaydedildi.

ARKEOLOGLAR SÖZ KONUSU KABRİN YUSUF DUVETKAT İSİMLİ BİR MÜSLÜMAN'A AİT OLDUĞUNU İFADE EDİYOR

Yahudiler, Batı Şeria'nın Nablus kentinde bulunan "Yusuf makamında", Hazreti Yusuf'un kabri olduğuna inanıyor. Ancak birçok arkeolog söz konusu kabrin sadece birkaç asır geçmişi olduğunu kaydederek, bu inancın doğru olamayacağını, kabrin Yusuf Duveykat isimli bir Müslüman'a ait olduğunu ifade ediyor.

BİZE ULAŞIN