Çin'den bağımsız Filistin'e destek!

Çin'den Filistin'e kritik bir destek geldi. Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs olan tam bağımsız ve egemen Filistin'i desteklediklerini söyledi. Öte yandan Vang, Filistin halkına birleşmeleri, sorunları diyalog ile çözmeleri, BM'nin bu konuda rolünü artırmaları ve barış çağrısı için seslerini yükseltmeleri çağrısında bulundu.

Çin'den bağımsız Filistin'e destek!

Şinhua ajansı haberine göre Bakan Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, başkent Pekin'de Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın özel temsilcileri Ahmet Majdalani ve Nabil Shaath ile bir araya geldi.

İki devletli çözümü benimsediklerini belirten ve bu konuda uluslararası topluma harekete geçme çağrısı yapan Vang, "Filistin sorunu ortada kökleşmiş bir sorundur. Bu sorun çözülmeden Ortadoğu'da barış sağlanamaz." ifadelerini kullandı.

"BAĞIMSIZ VE EGEMEN FİLİSTİN'İ DESTEKLİYORUZ"

Bakan Vang, sıkı bir şekilde, 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs olan tam bağımsız ve egemen Filistin'i desteklediklerini ifade etti.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda ABD'nin tehditlerine rağmen kabul edilen Kudüs kararının sadece uluslararası toplumun fikir birliğindeki kesin tavrı yansıtmadığını vurgulayan Çin Dışişleri Bakanı, bu kararın ayrıca Ortadoğu'da barış sürecinin hızlandırılması için de bir çağrı anlamına geldiğini kaydetti.

BM BU KONUDA SESİNİ YÜKSELTMELİ

Vang, son olarak, Filistin halkına birleşmeleri, sorunları diyalog ile çözmeleri, BM'nin bu konuda rolünü artırmaları ve barış çağrısı için seslerini yükseltmeleri çağrısında bulundu.

Özel temsilciler Majdalani ve Shaath ise Çin'in Filistin halkına olan desteği için teşekkür etti.

Macron'dan flaş sözler: Filistin'i hiçbir baskı altında kalmadan tanıyacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünkü Kudüs oylaması için flaş mesajlar

ABD'nin hezimeti Avrupa basınında geniş yankı buldu

İslam dünyasında büyük coşku: Teşekkürler Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan BAE’li bakan tokat gibi bir yanıt daha!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünya liderlerine önemli uyarı!

BİZE ULAŞIN