Afrika ülkesinde peş peşe saldırılar

Afrika ülkesinin başkenti Ouagadougou'da patlayan bombaların ardından silah sesleri duyuldu. Şehir merkezindeki İçişleri Bakanlığı ve BM temsilciği saldırıya uğradı. Saldırı altında olduğunu Facebook mesajıyla duyuran Fransa Büyükelçiliği, dakikalar sonra düzeltme yayınladı ve elçilik binasının hedef alınmadığını açıkladı. Yetkililer, dört saldırganın öldürüldüğü bilgisini veriyor.

Afrika ülkesinde peş peşe saldırılar

Batı Afrika ülkesi Burkina Faso'nun başkenti Ouagadougou terör saldırısına hedef oldu.

Patlayan bombanın ardından başkentin merkezinden silah sesleri duyuldu. Genelkurmay Başkanlığı'nda patlayan bombayla birlikte maskeli saldırganlar ateş açarak saldırıya geçti.

Fransa Büyükelçiliği, Facebook hesabından yaptığı resmi açıklamayla elçilik binası ve Fransız Enstitüsü'nün saldırı altında olduğunu duyurdu ancak dakikalar sonra mesaj değiştirildi, elçiliğe herhangi bir saldırı düzenlenmediği belirtildi. Resmi açıklamada, Fransız vatandaşlarının bulundukları yerde saklanmaları istendi.

Teröristerin şehir merkezinde hedef aldığı yerler arasında İçişleri Bakanlığı binası ve Birleşmiş Milletler temsilciliği de vardı.

Yetkililer, çatışmanın ardından dört saldırganın öldürüldüğünü açıkladı.

BİZE ULAŞIN