Fransız basınından YPG'ye destek çağrısı

TSK'nın Afrin'de başarıyla yürüttüğü Zeytin Dalı Operasyonu'ndan rahatsızlık duyan Fransız basını, bölgede Türkiye'nin elinin güçlenmemesi için YPG bitiyor yardım edelim çağrısında bulundu

Fransız basınından YPG'ye destek çağrısı

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantılarına karşı düzenlenen operasyonlar Amerika ve Avrupa'da büyük bir rahatsızlığa neden oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin geri çekilmesi için açıklama üstüne açıklama yapan yetkililer önemsenmedi ve Afrin, YPG/PKK işgalinden kurtarıldı. Ancak Türkiye'nin terörle mücadeledeki bu kararlılığı Fransız medyasını endişelendirmeyi sürdürüyor.

DOĞU'DAKİ DOSTLARA İHANETMİŞ

Ülkenin yüksek trajlı gazetelerinden Le Figaro yazarı Renaud Girard, "Doğu'da dostlarına ihanet eden Batı" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

TÜRKİYE'YE KARŞI HAREKETE GEÇİN ÇAĞRISI

Zeytin Dalı Harekatı'nın sonuçlarını değerlendiren Girard, Türkiye'nin bölgede elini güçlendirmeye devam ettiğini Avrupa ülkelerinin artık bir şeyler yapması gerektiğini söyledi.

OSMANLI GİBİ...

Türkiye'nin 1974 yılında düzenlediği Kıbrıs Harekatı'na da Avrupa ülkelerinin sessiz kaldığını ifade eden Fransız yazar, Osmanlı İmparatorluğu'na karşı yaşanan sessizliğin bugün de sahnelendiğini belirtti.

BİZE ULAŞIN