Kim Jong-un'dan kritik iki zirve

Güney Kore'deki Kış Olimpiyatları'nın ardından Kuzey ve Güney Kore arasındaki buzlar eridi. İki ülke liderleri Kim Jong-un ve Moon Jae-in 27 Nisan'da bir araya gelecek. Kim Jong-un'un Donald Trump ile görüşmesinin ise Mayıs'ta gerçekleşmesi planlanıyor

Kim Jong-un'dan kritik iki zirve

Güney Kore tarafından yapılan resmi açıklamada, Kuzey Kore ile gerçekleştirilecek kritik zirvenin 27 Nisan'da yapılacağı duyuruldu.

KİM JONG-UN'DAN DİPLOMATİK ADIM

Güney Kore'deki Kış Olimpiyatları'yla başlayan karşılıklı diplomatik adımların ardından dünyanın beklediği Güney Kore ve Kuzey Kore zirvesinin tarihi belli oldu. Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, sınırdaki Panmunjom köyünde 27 Nisan'da bir araya gelecek.
Kuzey Kore lideri Kim'in ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesinin ise Mayıs'ta gerçekleşmesi planlanıyor.

PEKİN'E SÜRPRİZ ZİYARET

Öte yandan, Salı günü Kuzey Kore lideri Kim Jong-un Pekin'e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmiş ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'le bir araya gelmişti. Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'den, Kuzey Kore lideri Kim ile görüşmelerinin çok iyi gittiği mesajını aldığını belirterek, Kim ile görüşmeyi dört gözle beklediğini söylemişti.

BİZE ULAŞIN