Son dakika: İsrail askerleri yine Gazze'ye saldırdı

Gazze-İsrail sınırında barışçık Büyük dönüş Yürüyüşü'ne yönelik İsrail'in saldırıları devam ediyor. Bugün meydana gelen saldırılarda bir gazetecinin öldürüldüğü40 kişinin de yaralandığı bildirildi. Filistinliler tarafından “ateş cuması” olarak adlandırılan gösteride İsrail askerleri ve Filistinliler arasında çatışmalar başladı.

Son dakika: İsrail askerleri yine Gazze'ye saldırdı

Filistinlilerin Gazze-İsrail sınırında yaptığı barışçıl Büyük Dönüş Yürüyüşü sırasında çıkan çatışmalarda Yasser Murtaja adlı bir gazetecinin hayatını kaybettiği, Han Yunus şehrinde ise onlarca yaralının olduğu bildirildi.

İsrail, Filistinli sivillere ateş açtı

30 MART'TAN BU GÜNE 22 FİLİSTİNLİ ŞEHİT EDİLDİ

Abluka altındaki Gazze şeridinde 30 Mart Cuma gününden bu yana Gazze-İsrail sınırında düzenlenen ve 22 kişinin hayatını kaybettiği barışçıl gösteriler bugün de devam ediyor. Filistinliler tarafından "ateş cuması" olarak adlandırılan gösteride İsrail askerleri ve Filistinliler arasında çatışmalar başladı.

Filistinlilerin, 1948 yılında kaybettikleri topraklarına geri dönme haklarını savunmak üzere Toprak Günü'nde başlattığı "Büyük Dönüş Yürüyüşü" kapsamında düzenlenen gösterilerde İsrail askerleri göstericilere gerçek mermilerle müdahale etmişti. İsrail askerlerinin gerçek mermilerle müdahalesinde yaklaşık bin 500 kişi yaralanmış ve 22 kişi hayatını kaybetmişti.

BİZE ULAŞIN