Rusya Başbakan Yardımcısı: Uluslarası ilişkiler bir kişinin sabah kalktığındaki....

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye konusunda attığı 'füze tweeti'nin yankıları sürüyor. Rusya Başbakan Yardımcısı Arkady Dvorkovich Trump'a, "Uluslarrası ilişkiler bir kişinin sabah kalktığındaki ruh haliyle belirlenemez" dedi.

Rusya Başbakan Yardımcısı: Uluslarası ilişkiler bir kişinin sabah kalktığındaki....

Rusya Başbakan Yardımcısı, Trump'ın ABD-Rusya krizini tırmandıran tweetleri ile ilgili "Uluslararası ilişkiler bir kişinin sabah kalktığındaki moduna bağlı olmamalı. Rusya olası bir risk için hazırlık yapmıyor." diye konuştu.

ERTESİ GÜN KALKTIĞINDA AKLINA GELENLERE BEL BAĞLAYAMAYIZ

Rusya Başbakan Yardımcısı, "Dvorkoviç "Her türlü ilişki için güven gereklidir, güven olmadan ilerleme kaydedilemez. Biz de okyanus ötesindeki birinin sabah uyandığındaki ruh haline ve ertesi gün kalktığında aklına gelenlere bel bağlayamayız. Böyle riskler alamayız" dedi. Dvorkoviç açıklamalarına "Bu Avrupa iş dünyasını ilgilendiren de bir mesele. Avrupa yaptırımlara katıldı. Ne oldu? Elinize bir şey geçti mi?… Çok şey kaybettiniz" sözleriyle devam etti.

"HAZIR OL RUSYA FÜZELER GELİYOR"

Trump, Twitter'da önceki gün "Hazır ol Rusya, füzeler geliyor" ifadelerini kullandığı bir tweet atmış ve savaş senaryolarının tartışılmasına neden olmuştu.

Dün de tamamen farklı bir tutum sergileyerek "Suriye'ye saldırının ne zaman gerçekleceğini asla söylemedim. Çok yakında olabilir ya da hiç de yakın olmayabilir" sözleriyle tüm dünyayı şaşırtmıştı. Trump, ikili ilişkilerin bu kadar kötü olması için bir sebep olmadığını da ifade etmişti.

BİZE ULAŞIN