Vali Fidan Şikayetleri Yerinde İnceledi

Vali Fidan Şikayetleri Yerinde İnceledi
Düzce Vali Ali Fidan, Düzce’nin önemli turizm alanlarından olan Samerdere Şelalesi yolunda yürütülen çalışmaları yerinde incledi.
Düzce Valisi Ali Fidan hafta sonu beraberinde İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Özel İdaresi teknik elemanları ile Samandere Şelale yolunda yürütülen istinat duvarı ve dere ıslah çalışmaları yol ve asfalta hazırlık çalışmalarını yerinde inceleyip denetledi.
Vali Ali Fidan Samandere Şelalesi’nin Düzce’nin önemli turizm alanlarından bir tanesi olduğunu belirterek “Yol konusunda artan şikayetler nedeniyle başlatılan çalışmaları yerinde görmek istedik. Bu yolda iki kurumumuz çalışma yapıyor. Öncelikle Devlet Su İşleri tarafından yolun kenarından akan Uğur Suyu’nun zaman zaman yüksek debisi ve yola verdiği zarar nedeniyle 6 noktada istinat duvarı çalışması başlatıldı. Bu çalışma kapsamında derenin bazı yerlerinde su yataklarında iyileştirmeler yapılacak. Yoldaki heyelanları önlemek içinde çalışma yürütülüyor. Devlet Su İşleri’nin çalışmasının hemen ardından önümüzdeki günlerde İl Özel İdaresi yolun sıcak asfaltla kaplamasını yapacak. İnşallah mevsim şartları elverdiği ölçülerde bu yıl yoldaki tüm çalışmaları bitirerek, yolu asfaltlamış olacağız” dedi.
Vali Ali Fidan buradan Samandere Şelalesine giderek burada yapılan çalışmaları görüp alanda inceleme yaptı. Buradaki tesislerden kır lokantası, mescit ve yürüyüş yolları ve şelale alanındaki seyir terasını inceledi.
BİZE ULAŞIN