Divapan’dan Sevgi Ve Huzur İftarı

Divapan’dan Sevgi Ve Huzur İftarı
Düzce’de MDF ve MDFlam üretimi yapan ve ilin en eski sanayi kuruluşlarından birisi olan Divapan tarafından fabrika bahçesinde sevgi ve huzur iftarı düzenlendi.
Divapan Entegre tarafından geleneksel hale getirilen iftarların ilki yapıldı. Fabrika bahçesinde düzenlenen iftar öncesinde semazen gösterisi yapıldı. Okunan ezan ile birlikte iftara katılanlar hep birlikte oruçlarını açtılar.
Divapan Genel Müdürü Hakan Zengin konuşmasına iftara katılan herkese teşekkür ederek başladı. Hakan Zengin sonrasında ise Divapan ile ilgili bilgiler vererek “Divapan ailesi olarak biz MDF üretiyoruz. Doğal ürünler üretiyoruz. Doğaya saygılı bir firmayız” dedi.
Konuşmasında sanayinin ülkeler için ne kadar önemli olduğu olduğunu anlatan sanayi olmayan ülkelerin nasıl battığından bahseden Zengin “Sanayisi olmayan bir ülke batmaya mahkumdur. Üretip çalışmak zorundayız. Divapan 24 saat çalışan bir fabrikadır. Üretim yapan, 24 saat çalışan ülkemiz için nice hedefler belirleyen ve hedeflerini gerçekleştirmek için elinden gelen tüm çabayı sarf eden sanayi kuruluşlarına ihtiyacımız var. Dolayısıyla Divapan sadece bunlardan bir tanesi” diye konuştu.
Vali Ali Fidan ise “Bu güzel Ramazan ayında bu güzel akşamı paylaşıyoruz. Tamda Ramazan ayının ruhuna bereketine şefkatine uygun bir geceyi birlikte yaşıyoruz. Ramazan ayı hem dinimizde hem örfümüzde çok önemli bir ay bu ayda yardımlaşma dayanışma duyguları zirve yapıyor. Birlikte aynı sofralarda ekmeğimizi paylaşıyoruz, bölüşüyoruz. İnşallah bu güzel akşamı bize yaşatan Divapan’a Divapan’ın değerli Genel Müdürü Hakan Zengin’e teşekkür ediyorum. İnşallah bu ramazan ayı birliğimizin beraberliğimizin pekişmesine katkıda bulunur. İnşallah hep böyle akşamlarda beraber olarak güzel ramazanları yaşarız. Hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum. Sağlıklı mutlu huzurlu bir ramazan geçirmenizi hayırla bayrama kavuşmanızı diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından ise İlizyonist Serkan Yazıcı bir gösteri yaptı. Yapılan gösteri özellikle çocuklar tarafından büyük ilgi ile izlendi.
Divapan Genel Müdürü Hakan Zengin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftara Vali Ali Fidan, Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ramazan Akça, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, daire müdürleri, Hilmi Çilingir Huzurevi, Muharrem Sancaklı Huzurevi, Fehmi Öney Sevgi evi erkek ve kız yetiştirme yurdu, Düzce Çocuk Evleri Sitesi, Çekom, Biz Büyük Bir Aileyiz Engelliler Derneği, Düzce Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Yarı Engelliler Derneği, Düzce Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği ve MÜSİAD üyeleri katıldı.
BİZE ULAŞIN