Edirne’de Temel İlk Yardım Eğitimlerini Tamamlayanlar Sertifikalarını Aldı

Edirne’de Temel İlk Yardım Eğitimlerini Tamamlayanlar Sertifikalarını Aldı
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in himayelerinde, İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan ’Temel İlk Yardım Eğitimleri’ protokol gereğince, Temel İlk Yardım Eğitimine katılan öğretmen ve belletmenlere sertifikaları verildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tunca Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, İl Sağlık Müdürü Dr. Muhsin Kişioğlu, İl Milli Şube Müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin törende yaptığı konuşmada, temel sağlık eğitiminin önemine dikkat çekerek, "Herkesin doktor olması mümkün değil. Ama sağlık konusunda bazı bilgileri almak lazım. Tansiyon ölçmesini herkesin bilmesi lazım. Bilmemek büyük bir eksikliktir. Aldığınız ilk yardım eğitimleri çok faydalı olacaktır. Bir insanı kurtarmak alemi kurtarmak gibidir, bir insanı öldürmek alemi öldürmek gibidir. Aldığınız eğitim gün gelir lazım olur. O zaman aldığınız eğitimleri uygulayarak kişinin hayatını kurtarabilirsiniz. İlk müdahale çok önemlidir. Bu uygulamaya Giresun’da bütün memurlara uygulamıştım. Burada da şuan 14 bin memur var. Bunların yarısı bu eğitimleri alması lazım. Eğitim gören arkadaşları kutluyorum. İnşallah hiç lazım olmaz ama olduğu zaman insanların hayatını kurtarmış olursunuz. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Sosyal Bilimler Lisesi’nde İl Sağlık Müdürlüğünün ilk yardım konusundaki uzmanları tarafından verilen eğitim kapsamında 2014-2015 öğretim yılı süresince 15 eğitim açılırken, eğitimlerden 250 öğretmen yararlandı.
BİZE ULAŞIN