Kula Belediyesi'nin araç filosu genişledi

Kula Belediyesi, yeni araçlar alarak araç filosunu güçlendirdi.

2009 yılından buyana 31 araç satın alarak hizmete sunan Kula Belediyesi, şimdi de Fen işleri Müdürlüğü için 680 bin 838 TL'ye 3 araç daha satın aldı. Devlet Malzeme Ofisi'nden satın alınan Toprak Silindir, Kazıcı Yükleyici ve Lastik Tekerlekli Yükleyici ile Kula Belediyesi'nin araç sayısı 49'a yükseldi.

Araçların tanıtımı ve hizmete sunulması nedeniyle Kula Belediyesi önünde gerçekleşen törene Başkan Selim Aşkın, Belediye Meclis üyeleri ve AK Parti İlçe Başkanı Nejat Gülmez katıldı. Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Selim Aşkın, şunları söyledi: "Belediye olarak son 4 yıldaki süreç içerisinde 40'a yakın motorlu araç satın alarak belediyenin ve Kula halkının hizmetine sunduk. Belediyemize Cumhuriyet tarihi boyunca en fazla araç alımı bu dönemde gerçekleşmiştir.

Birkaç ay içerisinde yeni traktör, otobüs ve farklı iş makinelerimiz daha hizmete girecek. Özellikle iş makinesi noktasında ciddi anlamda sıkıtımız vardı. Yükleyici kepçemiz 1986 yılında Mehmet Halıcı döneminde satın alınmış ve bugüne kadar da kullanılmıştır. Öyle umut ediyorum ki, bugün satın almış bu iş makineleri uzun yıllar Kulalıların hizmetini görecektir. Kula halkına ve Belediyemize hayırlı uğurlu olsun."

BİZE ULAŞIN