Haydi hayırlısı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Göztepe ve Karşıyaka'ya yapılacak 15'er bin kişilik statları tanıttı. Bu yıl temel atmayı, 2015 yılında da bitirmeyi hedeflediklerini açıkladı

Cuma 24.05.2013
ABONE OL
İzmir'e müjdeli haber geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İzmir'e yapılaması planlanan Göztepe ve Karşıyaka stadyumlarını tanıttı. 15'er bin seyirci kapasiteli Göztepe ve Karşıyaka stadyumları ile ilgili proje çizim süreçlerini tamamlandığını kaydeden Kılıç, "Yer konusunda oluşan tereddütler nedeniyle bir miktar zaman kaybımız var fakat önümüzdeki zaman kaybını avantaja dönüştürmeyi ve telafi etmeyi düşünüyoruz" dedi.

İKİZ OLMAYACAK
Stat yeri konusunda millvetvekilleri ve İzmir Gücü Spor Vakfı'nın (İZVAK) büyük katkı sağladığını kaydeden Kılıç, "Arsa durumları birbirinin aynısı değil. İZVAK çalışmaları kapsamında mahallinden gelen görüşleri olabildiğince dikkate alarak lokasyonları belirlemeye dikkat ettik. Karşıyaka'daki alan biraz daha sınırlı ama Karşıyaka camiasının istediği bir alan. Göztepe'deki inşaat alanı biraz daha rahat. Dolayısıyla iki mahalde aynı projeyi uygulamak zaten mümkün değil ama her takıma aynı stadı yapmak gibi rekabeti negatif noktaya taşımanın gereği yok. Bunlar nihayetinde İzmir'in mülkü olacak" şeklinde konuştu. İki stadın eşzamanlı bitirilebileceğine değinen Kılıç, "Yasal süreçler var. Ben arzu ederim ki en kısa sürede inşaatına başlanılsın. Hedefimiz 2013 yılında başlayıp en geç 2015'te hizmete açmak" dedi. Kılıç, Alsancak ve Atatürk statlarının yenilenmesi konusunun, daha sonra gündeme geleceğini ifade etti.