"Halkın icine cıkamaz oldu"

AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Sabır Telingün, Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol'u sadece milli bayramlarda gördüklerini belirtti, "Önümüzdeki seçimde vatandaşlar kendisini emekli edecek" dedi

Cumartesi 25.05.2013
ABONE OL
AK Parti Gaziemir İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi toplantısında konuşan İlçe Başkanı Sabır Telingün, Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol'un, önümüzdeki seçimlerde halkın oylarıyla emekli edileceğini söyledi, "Çünkü artık halkın içine çıkamıyorlar" dedi. AK Parti'nin Danışma Meclisi toplantısı Akın Düğün Salonu'nda yapıldı. İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay'ın yanı sıra il başkan yardımcıları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları yönetimleri, partililer ve Kordon İşadamları Derneği Başkanı Ömür Şanlı'nın katıldığı toplantıda konuşan Telligün, Gaziemir Belediye Başkanı Şenol'u sadece milli bayramlar için düzenlenen tören kutlamalarında gördüğünü belirtti. Telligün şunları söyledi: "Bir belediye başkanı düşünün, devletinin koyduğu yasalara, kurallara baş kaldırmayı marifet saysın. Devletin kendine sunduğu imkanlar ile 40-50 kişiyi geçmeyen gruplarla sadece milli bayramlarda alternatif tören kutlamalarında kendilerini görelim. Halkın içine çıkamıyorlar, çünkü insanlara yıldızları vaat ettiler, yapamayacakları işleri vaat ettiler. Gökten yıldızları indirmeyi vaat ederseniz resmi makam aracınızın camını bile açamazsınız."

"TADINI ÇIKARSIN"
Başkan Şenol'un emeklilik zamanının geldiğini söyleyen İlçe Başkanı Telingün, "Sayın Şenol koltuğundaki son 10 ayının tadını çıkarsın. Bu süre sonunda her şeyin farkında olan Gaziemir halkı, kendisini belediye başkanlığından da siyasetten de emekli edecektir" dedi. Telingün, ilçedeki bazı sivil toplum kuruluşları ve hemşehri derneklerine de eleştirilerde bulundu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gaziemir'de seçim kaybetme korkusundan olacak ki bir takım sivil toplum kuruluşları ve hemşehri dernekleri de maalesef misyonlarının dışında hareket ediyorlar. Kendilerini sivil toplum kuruluşu diye tanımlayan ama belediye başkanının paralı askeri olmaktan öte bir görev yerine getiremeyenleri de sizlere şikayet ediyorum" dedi.

"Bizimle koşmayana vize vermeyeceğiz"
AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay da, Gaziemir Teşkilatına toplantıya göstermiş olduğu katılım ve coşkudan dolayı teşekkür etti. Toplantıya katılanlara parti politikası ve hükümetin son dönem icraatları hakkında bilgi veren Akay, "Teşkilatla beraber hareket etmeyen, bu teşkilatla beraber çalışmayan, koşmayan hiç kimseye ne başkan adaylığında ne meclis üyeliklerinde vize vermemiz mümkün değildir" dedi.