Yurtdışına giden öğrenci, önceden bilgi sahibi oluyor

İzmir'de, Aralık'tan bu yana faaliyet gösteren Oxford House, 5-17 yaş arasındaki çocukları hızlı bir eğitimden geçiriyor

Oxford House Yurtdışı Eğitim, 1974'te İngiltere'de kurulan 'Oxford House College' Dil Okulu'nun şemsiyesi altında 10 yıldır İstanbul merkezli olarak faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda Türkiye'nin dört bir yanında her sene iki kez düzenlenmekte olan IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları'nın da düzenleyicisi. İzmir ofisi Aralık'tan bu yana kurumsal kişiliği ve yurtdışı deneyimli çalışanları ile İzmirli öğrencilere hizmet vermekte olan kurumun danışmanları, çalışılan ülkeler ve yaşam tarzları hakkında geniş bir deneyime sahip.

EN UYGUN SEÇİM SUNULUYOR

Sayılabilecek hizmetler arasında yurtdışında dil kurslarının önemli bir yer tuttuğunu belirten Oxford House İzmir Temsilcisi Anıl Akçakaya, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Rusça, Japonca, Çince ve Arapça dillerini, bu dillerin konuşulduğu ülkelerde öğrenmek ya da var olan dil seviyelerini daha yukarıya çekmek isteyenler için, Oxford House'ın anlaşmalı yüzlerce kurum ve lokasyon arasından öğrenciye en uygun seçimi sunduğunu belirtti. Yine mesleklerle ilgili dil kursları, kısa süreli sertifika ya da daha uzun süreli diploma programlarınin da kurumun verdiği hizmetler arasında bulunduğunu kaydeden Akçakaya, yaz okul ve kamplarının ise 5-17 yaş arası çocuk ve gençlere yurtdışında hem deneyim hem de dillerini en hızlı şekilde ilerletme fırsatı getirdiğini söyledi. Bu yaş aralığındaki öğrencilerin ister tek başına, ister grupla ve isterlerse aileleriyle hem tatil hem de yabancı dil pratiği yapabieceğini ifade eden Akçakaya, "Öğrenciler gidecekleri ülkeyi daha yakından tanıma fırsatı buluyor" şeklinde konuştu.

"MAALESEF SIRALAMADA YOKUZ"
Gençlerde yurtdışında lisans veya yüksek lisans yapma isteğinin önceki yıllara göre daha yaygın olduğunu belirten Yurtdışı Eğitim Danışmanı Dilek Misci ise, "Her yıl açıklanan Avrupa ve dünya üniversite sıralamalarında Türk üniversitelerinin bulunmayışı, gençlerimizde yurtiçindeki üniversitelerden daha uygun fiyatlara, daha iyi üniversitelerde okuma gereksinimi yaratmakta. Oxford House burada da uzman kadrosuyla, öğrenciye not ortalaması ve dil düzeyine en uygun üniversiteleri bulabilmekte, yurtdışı üniversite ve vize başvurularını yapabilmektedir" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN