İç'İmİz yandı

PTT 1 Lig'de üç takımı bulunan İç Anadolu Bölgesi ikisini Süper Lig'e gönderdi. 6 takımla ligde, iki takımla da Play Off'ta temsil edilen Ege ise sınıfta kaldı. Maddi, manevi büyük zarara uğradı

Salı 28.05.2013
ABONE OL
Ege'nin Süper Lig'deki son kalesi Manisaspor da, Eskişehir'deki final maçında Konyaspor'a 2-0 mağlup olarak yıkıldı. PTT Birinci Lig'de sezona üç takımla başlayan İç Anadolu Bölgesi iki takımını (Kayseri Erciyes ve Torku Konyaspor) Süper Lig'e yolladı. 6 takımın (Bucaspor, Karşıyaka, Göztepe, Denizlispor, Tavşanlı Linyit, Manisaspor) yer aldığı Ege Bölgesi ise sezonu hüsranla bitirdi. Karşıyaka ve Denizlispor Play Off biletini bile alamadı. Tavşanlı son maçta ligde kaldı, Göztepe PTT 1. Lig'e veda etti. Bucaspor ve Manisaspor Play Off'a kalmalarına rağmen mutlu sona ulaşamadı. Hazin tablonun ardından kulüpler hem mali hem de manevi büyük zarara uğradı. Manisaspor en az 35 milyon liralık gelirden oldu.

MANİSA İSYANI

Eskişehir'deki final maçında Süper Lig şansını kaybeden Manisaspor'da Başkan Emre Hasgör, hakem Bülent Yıldırım'a tepki gösterdi. Hasgör, "Türkiye'nin gördüğü penaltıyı sadece hakem görmedi" dedi. Siyah-beyazlı taraftarlar ise Türkiye Futbol Federasyonu'na büyük tepki gösterdi. Final maçının şehir seçimine de tepki yağdıran taraftarlar, "Eskişehir Konya'ya hem ulaşım seçenekleri hem de kilometre olarak daha yakın. Hızlı trenle 2 saatlik yol. Bizim ise Eskişehir'e gitmemiz tam bir eziyetti. Ayrıca maçın hakemi de lehimize vermediği penaltı ile kaderimizi belirledi. İşin en üzücü yanı Federasyon'da Manisalı bir üyemiz olması" dediler.