Denizli'nin kahramanları 'tiyatro' ile anlatılacak

Denizli Belediyesi, kentin tarihi kahramanlarını gelecek nesillere tanıtmak için Türkiye'nin ilk interaktif müzikal tiyatro oyununu sahneleyecek

Cuma 31.05.2013
ABONE OL
Denizli'de 'Denizli'nin Kahramanları' adlı interaktif müzikal tiyatro oyununun galası yapılacak. Yarın akşam sergilenecek gösteri çocukların Örümcek Adam, Ben Ten, Superman gibi yabancı kahramanlar yerine Türk kahramanlarını örnek alıp tanımaları amacıyla Denizli Belediyesi tarafından hazırlandı.

ÖZEL PLATO KURULDU
Denizli Belediyesi; Server Gazi, Merkez Efendi, Müftü Ahmet Hulusi Efendi ve Fatma Yıldız gibi tarihi kahramanlarını çocuklara tanıtmak, gelecek nesillere taşımak amacıyla projeler geliştirdi. Okullarda öğrencilere Denizli'nin kahramanlarını anlatan çizgi romanlar, romanlar dağıtan, çeşitli parklara kahramanların büstlerini yaptıran Denizli Belediyesi, son olarak farklı bir proje hazırladı. 'Denizli'nin Kahramanları' adıyla Türkiye'nin ilk interaktif müzikal tiyatro oyunu projesi hayata geçirildi. Yönetmenliğini Uğur Yıldıran, senaryosunu Mehmet Çağrı Sebzeci, sanat yönetmenliğini Selin Red, görüntü yönetmenliğini Oğuz Altıntaş'ın üstlendiği projede Selçuklu komutanlarından Server Gazi'yi Emre Kızılırmak, Fatma Yıldız'ı ise Müge Boz canlandırdı. Denizlililer'den oluşan 50 kişilik ekibin çalışmasıyla hayata geçirilen proje için özel plato kuruldu.