Muhtaç öğrenciler için toplanan elbiseler köylere gönderildi

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğretmen ve öğrencileri tarafından köylerdeki muhtaç öğrenciler için toplanan elbiseler, öğrencilere dağıtılmak üzere köy okullarına gönderildi.

Cuma 31.05.2013 00:00
ABONE OL
Manisa'daki okullarda uygulanan, öğrencilerin sosyal ve kişisel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan, '251 bin dev öğrenci' projesi doğrultusunda düzenlenen kampanyaya öğretmen ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Okul Müdürü Niyazi Akkuş, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, 'Bu insanları da gülen insan yapalım' sloganı ile 2 ay önce elbise toplama kampanyası başlattıklarını belirtti. Köy ve beldelerdeki muhtaç öğrenciler için düzenledikleri kampanyaya İlçe halkından, öğretmen ve öğrencilerden büyük destek geldiğini dile getiren Akkuş, şunları kaydetti: 'İki ay içinde bin 250 parça elbise topladık.

Duyarlı vatandaşlar evlerinde kullanmadıkları ancak kullanılabilir durumda olan elbise ayakkabı ve buna benzer giyim eşyasını bize teslim etti. Biz de topladığımız bu kıyafetleri, köy ve beldelerde yaşayan başta öğrenciler olmak üzere, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtmaya başladık.'
Okul Müdürü Akkuş, şu ana kadar toplanan bin 250 parça kıyafetin, öğretmenlere ait araçlarla 3 köye gönderildiğini kaydetti.