Oyuncakta Türk imzası

Almanya'da düzenlenen dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarının başında gelen Reddot'da, Türk rüzgarı esti. İzmirli Cemer firması en iyi oyuncak tasarımıyla birinci oldu

Elektronikten, mobilyaya, küçük ev aletlerinden spor malzemelerine kadar onlarca farklı kategoride binlerce ürünün katıldığı yarışmada kent mobilyaları ve çocuk oyun alanı ürünleri kategorisinde İzmirli Türk firması Cemer Kent Ekipmanları 2014 yılı birincisi seçildi. Cemer Kent Ekipmanları aldığı birincilik ile bu kategorisinde Reddot tarihine adını yazdıran ilk Türk firması oldu. Kent Ekipmanları ve çocuk oyun gGrubu üretiminde 20.yYılını dolduran Cemer Kent Ekipmanları, tasarım ofisi daha önce de iki ulusal tasarım yarışmasında birincilik ödülü almıştı.

GALA GECESİ 7 TEMMUZ'DA

2014 birincisi ürün, tek kalıpta üretilen polietilen parçaların, birleştirilerek oluşturduğu modüler tırmanma yapısına sahip. Dışarıdan bakıldığında piramid gibi görünen tırmanma oyuncağı kendi içerisinde de geçiş ve tırmanma alanları sunuyor. Ürün, çocukların hızlı düşünme, problem çözme ve vücut koordinasyonunu güçlendirmeyi hedefliyor. 2 ile 8 yaş arası bürün çocukların rahatlıkla oynayabileceği oyuncak, yetişkinlerinde ilgisini çekiyor. 53 ülkeden 4815 projenin katıldığı yarışmada, Gordon Bruce, Patrick Chia, Young Kil Cho, Prof. Martin Darbyshire, Prof. Lutz Fügener, Tapani Hyvönen, Prof. Cheng-Neng Kuan, Prof. Xiaobo Lu, Prof. Dr. Ken Nah, Nils Toft, Takashi Yamada, Kazuo Tanaka, Prof. Vesna Popovic, Rajesh Nandan, Prof. Danny Venlet, Prof. Stefan Diez, Prof. Masayo Ave, Vivian Wai-Kwan Cheng, Wolfgang K. Meyer-Hoyaz ve Prof. Dr. Jure Miklavc'dan oluşan jüri topluluğu değerlendirdi. Reddot yarışması galası 7 Temmuz'da Almanya'nın Essen kentinde düzenlenecek. Ayrıca gala gecesi ve ödül töreninde, tüm kategorilerin birincileri arasından "Best of Best" ürün ödülü de seçilerek, verilecek.
BİZE ULAŞIN