Başarının şİfresİ

Karşıyaka ve Göztepe'nin son haftalardaki yükselişinin sırrı ortaya çıktı. İki ekibin teknik adamları, "Kalmak isteyen kendini göstersin" dedi. Mesajı alan futbolcular takımlarını sonuca taşıdı

İzmir ekipleri Karşıyaka ve Göztepe, son haftalarda çıkışa geçerken, başarının şifresi de ortaya çıktı. KSK Teknik Direktörü Yusuf Şimşek ve Göztepe Teknik Direktörü Suat Kaya, futbolcularına, "Kalmak isteyen, kendini göstersin" dediklerini ve mesajı alan oyuncuların çok iyi mücadele ettiğini dile getirdi. Şimşek, "1461 Trabzon beraberliği sonrası 'Son haftalardaki performans, transfer politiktamızı belirleyecek' dedik. 10 kişiyle alınan 3-1'lik Balıkesir galibiyeti, oyuncuların mesajı aldığını gösterdi. Ayrılmak istemediklerini kanıtladılar. Kadronun büyük bölümü takımda kalacak" dedi. Üst üste üç maçını kazanan Göztepe'de ise Teknik Direktör Suat Kaya ise, "Oyuncularıma sezon sonu yönetime vereceğim rapor için benim işimi kolaylaştırmalarını ve hayatlarının geleceği ile ilgili ne yapmak istediklerini düşünmelerini istedim. Mesaj yerine ulaştı. Savaşlar kazanıldığında komutanların ismi ön plana çıkar. Ancak kimse unutmasın ki savaşlar isimsiz kahramanlarla kazanılır. Bizim ekibimizde de herkes isimsiz kahraman. Kaleci Tolgahan'dan forvetteki Şaban'a kadar, pazar günü sahada kimin olacağını benim takımımda kimse bilmiyor. Bu formanın ne kadar değerli ve kıymetli olduğunu anlattık" yorumunu yaptı.

GÖZTEPE'DE DEĞİŞİM
Bu hafta Kırklarelispor ile karşılaşacak Göztepe'de Aydınspor 1923 maçında kart görerek cezalı duruma düşen Halil ve Hasan Türk'ün yerine teknik heyetin Furkan ve Tolga Çavdar'a forma şansı vermesi bekleniyor. Pazar günü İzmir Atatürk Stadı'nda cezası nedeniyle bayan ve çocuk seyircileri karşısında Kırklarelispor'u konuk edecek olan Göztepe'de iki isim dışında Samet cezalı. Enes'in de sakatlığı bulunuyor.

KAF KAF'A KAFA İZNİ
Karşıyaka, Balıkesirspor galibiyeti sonrası bir gün yerine iki gün izne çıktı. Yeşil-kırmızılı futbolcular bugün öğleden sonra Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'nde yeniden toplanıp, Samsunspor maçı hazırlıklarına başlayacak. Karşıyaka'da kırmızı kart cezalası Uğur Daşdelen'in yerine 1461 Trabzon karşısında kırmızı kart görüp cezasını çeken Rıdvan Şimşek'in forma giymesi bekleniyor.
BİZE ULAŞIN