Komisyonlar tamam

İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni dönemdeki ilk meclis toplantısını Aziz Kocaoğlu başkanlığında yaptı. Açılışta konuşan Kocaoğlu, "Bu kenti ileriye taşımak için hep birlikte çalışacağız" dedi

Yerel seçimlerin ardından 2014-2019 dönemi ilk meclis toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun başkanlığında yapıldı. İlk mecliste encümen ve komisyon üyeleri belirlendi. Kocaoğlu açılış konuşmasında, "Bu meclise 10 senedir İzmir'in zararına bir karar gelmedi, bundan sonra da gelmez. Buna hem başkan hem de grup olarak karşı çıkacağımız bir realitedir. Bundan endişeniz olmasın. Yeni dönemde, uyum içinde bu kenti ileriye taşımak için hep birlikte çalışacağız" dedi. Toplantıda, katılımcı yönetim anlayışının bir gereği olarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis toplantılarının belediyenin resmi internet sitesi www. izmir.bel.tr adresi üzerinden canlı yayımlanmasına karar verildi. Daha sonra yapılan oylamada Büyükşehir Encümeni'ne Osman Ürkmez, Vezir Arslan, Ruhi Akşan, Asker Güneş ve Hacer Serpil Ertuğ, ESHOT Encümeni'ne ise Mehmet Maltepe, İsmail Kandemir ve Erhan Tuncer seçildi. Meclis 1. Başkan Vekili Süleyman Sırrı Aydoğan, 2. Başkan Vekili Hatice Tatlı gizli oyla belirlendi. Açık oylama ile 1 yıllığına seçilen ihtisas komisyonları ise şu isimlerden oluştu;

KİMLER SEÇİLDİ?
İmar ve Bayındırlık:
Süleyman Sırrı Aydoğan, Ali Muzaffer Tunçağ, İrfan Aras, Aydoğan Hepdemirgil, Yeşim Tekoğlu, Bülent Rüzgar, Ali Kökoğuz, Ahsen Özçam, Ayşegül Duran Türker.

Çevre ve Sağlık: Hatice Tatlı, Murat Cihan, Even Evrenesoğlu, Yelda Celiloğlu, Belgin İpekoğlu, Özen Kızılırmak, Adnan Yüksel, Ali Taykut, Fikret Çam.

Plan ve Bütçe: Şükrü Parmaklı, Banu Gençkan, Tuna Türkseven İsfahan Naki, Bengü Sayköse, Nazmi Kalyoncu, Mehmet Türkmen, Fatih Taştan, Gökhan Yılmaz.

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor: Semra Aksu, Mehmet Ayçil, Mustafa Öztürk, Mehmet Aydoğan, Sıla İlgi Akkaş, Öğün Ünal, Özcan Kamak, Cemalettin Yılız, Halil Güler.

Ulaşım: İsmail Hakkı Bekiroğlu, Erbay Kara, Hamdullah Akgül, Derviş Engin, Önder Keskin, Talat Özışık, Ünal Özsır, Mesut Demirkaya, İsmail Önal.

Hukuk: Mehmet Ali Büyükkayıkçı, İbrahim Ulaş Polat, İsmail Akıncı, Filiz Sengel, Mehmet Onur Başar Üçkan, Raşit Dirim, Zülküf Koçoğlu, Hakkı Durmaz, Mehmet Nuri Bulut.

Esnaf ve Meslek Odaları: İbrahim Yıldız, Murat Tanol, Erol Güngör, Şerif Sürücü, Oben Sezer, Gazi Akıncı, Çağlar Haspolat, Paşa Çelebi, Mustafa Köse.

Şirketler: Mehmet Saydam, Kazım Çam, Yüksel Arduç, Mehmet İrfan Akça, Özkan Ünal, Mesut Demirkaya, Kazım Ulaş, İrfan Keskin, Tarık Ekinci.

Yerel Gündem 21:
Sabriye Özdemir, Ali Emrah Karamustafaoğlu, Veli Topal, Mustafa Sevinç, Cem Koç, Mustafa Köse, Göksel Dinçer, Mustafa Alper Güldalı, Ali Gürgen.

Sosyal Hizmetler: Latif Büyükdağ, Hayrullah Sorkun, Deniz Aydoğan, Necmettin Uçmaz, Halil Kabasakal, Abdurrahim Nursoy, Özen Kızılırmak, Güler Boler, Mehmet Çıplaklı.

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler: Yılmaz Karakoyunlu, Atilla Çallıoğlu, Mehmet Aydoğan, Erol Soyuer, Deniz Yüce, Hakan Kılıç, İsmail Önal, İbrahim Görücüoğlu, Mustafa Alper Güldalı.

Kültür ve Turizm: Yılmaz Karakoyunlu, Nurcan albayrak, Veli Keskin, Serdar Tunçbay, Haldun Ertok, Hasan Sürözü, Dursun Bülent Tercan, Arif Kuran, Remzi Taktakoğlu.

Kentsel Dönüşüm: Ahmet Karadağ, Mehmet Şerit, Nezre Köstem, Aybars Yıldırım, Hamdi Süha Barlak, Turan Manduz, Mustafa Durmaz, Bünyamin Demir, Nurhan İnce.

Tüketiciyi Koruma: Fahrettin Orandı, Hakan Kılıç, Veli Uludağ, Beyhan Türker, Sebahattin Tekeli, Mehmet Çıplaklı, Osman Başterzi, Özgür Erman Çağlar, Ali Cura.

Tarım ve Orman: Bülent Çetinkaya, Ali Demirel, Nihat Kaya, Mustafa Güngör, Murat Cihan, Esengül Kaleli, Esat Karacan, Kazım Ulaş, Halil Deveci.

Kadın Erkek Eşitliği: Hayriye Kaya, Belgin İpekoğlu, Sabriye Özdemir, Pınar Uslu, Yeşim Tekoğlu, Çağlar Haspolat, Güler Boler, Nurhan İnce, Mehmet Ali Özkurt.

ÇAKAR SÜRPRİZİ
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde uzun yıllar AK Parti Grup Başkan Vekilliği görevini yürüten Yusuf Kenan Çakar, sürpiz bir kararla partisinden istifa ettiğini açıkladı. Toplantıda söz alan Çakar, istifasını meclis üyelerine de duyurdu, "10 yıldır adam gibi durarak siyaset yaptığım ama o duruşla artık siyaset yapma imkanı olmadığını gördüğüm bu yapının içinde olamayacağını söylüyorum ve AK Parti'den istifa ettiğimi arz ediyorum" dedi. Çakar'ın istifası ile AK Parti'nin meclisteki sandalye sayısı 51'den 50'ye düşmüş oldu. Toplantıda, Grup Başkan Vekilliği'ne Bilal Doğan getirildi. Doğan, Çakar'ın istifa kararını tekrar gözden geçireceğine inandığını söyledi.
BİZE ULAŞIN