Acı üstüne acı

Kanser hastalığı ile savaşan Hakan İnem, 5 ay önce ihmal sonucu oğlunu kaybetti. Bu olayın etkisiyle tedaviye cevap vermemeye başlayan acılı baba da hayata gözlerini yumdu

İzmir'in Torbalı ilçesinde büyük bir ihmal sonucu oğlu 19 yaşındaki Umut İnem'i kaybeden kanser hastası baba Hakan İnem (43) bu acıya daha fazla dayanamadı. Talihsiz baba oğlunu kaybettikten yaklaşık 5 ay sonra hayata gözlerini yumdu. Akıl almaz olay, 12 Ekim'de Torbalı Ayrancılar Mahallesi'ndeki bir plastik fabrikasında meydana geldi. Çıraklık Eğitim Merkezi son sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Umut İnem, bir elektrikçide çırak olarak işe başladı.İş için Torbalı'daki plastik fabrikasına giden İnem, kameraların montajı için yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki tavana K.Y. (26) ile birlikte forkliftin ayaklarına takılan ilkel bir iskele yardımıyla çıkarıldı. Buradan forkliftin ayaklarından ayrılması sonucu aşağı düştü. Başını beton zemine sert bir şekilde çarpan İnem Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. İnem, 11 günlük yaşam savaşını kaybetti, 23 Ekim'de hayata gözlerini yumdu. Genç çocuk Kınık Mezarlığı'nda gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Torbalı Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken, ifadesi alınan C.Y. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLADI

Olayla ilgili hazırlanan iddianamede, sanıklardan ustabaşı K.Y., güvenlik kamerası takan şirketin ortakları M.T. ile K.P., forlifti kullanan C.Y., ve olayın yaşandığı plastik fabrikasının yetkilisi M.A.Y.'nin taksirle adam öldürme suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapsi istendi. İlk duruşmanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor. Oğlunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan 43 yaşındaki kanser hastası Hakan İnem, bu acıya daha fazla dayanamadı. 26 Mart'ta kızı Sedef'in 16. yaş gününü pasta keserek kutlayan Hakan İnem, bir gün sonra Gültepe'deki evinde hayatını kaybetti. İnem, Pekmez Pazarı Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından oğlu gibi Kınık Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı. 5 ay içinde hem oğlunu hem eşini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Gülsevim İnen, "Eşim oğlumun vefatından önce kanseri yenmeye başlamıştı. Durumu iyiye gidiyordu. Elimizdeki raporlar da onu söylüyor. Umut'un vefatından sonra kötüleşmeye başladı. Bu acıya 5 ay dayanabildi. O günden sonra tedaviye cevap vermemeye başladı ve hayatını kaybetti" dedi. İnem Ailesi'nin avukatı Tuğba Balkan ise, "Umut ihmaller zincirinin kurbanı oldu. Biliyorsunuz, forklift yük taşımaya yarayan bir iş makinasıdır. Kamera takılması için bu işe uygun bir iş makinesi kullanılması gerekirdi. İkinci büyük ihmal ise forklifti kullanan kişinin Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı operatör belgesine sahip olmaması. Şirket yetkilileri de gerekli iş güvenliği önlemlerini almamaları, ehliyeti olmayan bir kimsenin bu aracı kullandırmasıyla soruşturmada şüpheli konumundalar" dedi.
BİZE ULAŞIN