Çocukların günü

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bugün Gündoğdu Meydanı'nda gün boyuncu düzenleyeceği etkinliklerle çocuklara eğlence ve kardeşliği yaşatacak

  • Egeli Sabah
  • Salı 23.04.2014
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bugün Gündoğdu Meydanı'nda düzenleyeceği şenlikte konserler, jonglör gösterisi, yüz boyama, kareoke yarışması, illüzyon gösterisi ve alev üfleyen adam etkinlikleri yer alırken, miniklere pop-corn, parmak şeker ve macun ikram edilecek. Kent Konseyi Çocuk Meclisi ise bayramı yarın günü Bayraklı'daki Ekrem Akurgal Yaşam Parkı'nda düzenlenecek "Çocuk Festivali" ile kutlayacak. Saat 10.00'da Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Erenay Umay Çınar, Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Başkanı Dr. Canan Arıtman ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Gönül Kaya'nın açılış konuşmaları ile başlayacak festival, kukla, jimnastik, tiyatro, folklör gösterileri ve müzik dinletileri ile devam edecek. Saat 13.30 ile 15.30 arasında maske, kum boyama, resim, karikatür, ebru, seramik, taş boyama ve kukla yapımı atölyeleri olacak. Saat 15.30 ile 17.00 arasında sokak oyunları oynanacak ve festival, gökyüzüne balonların uçurulması ile sona erecek. Büyükşehir'in sürprizleri sadece Gündoğdu Meydanı'ndaki şenlikle sınırlı değil. Bu hafta İzmir Doğal Yaşam Parkı'nı ziyaret eden çocuklardan giriş ücreti alınmayacak.

FESTİVAL HAVASINDA
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Bornova'da önümüzdeki yıldan itibaren Türkiye'nin dört bir yanından ve yurtdışından gelecek çocuklarla kutlanacak. Ulu Önder Atatürk'ün Dünya çocuklarına armağan ettiği bu özel günün festival havasında kutlanması için ilk adımlar atıldı. Çocukların bir hafta boyunca eğlenceli zaman geçirecekleri pek çok etkinliğin düzenleneceği belirtildi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Hem yurtiçinden hem de yurtdışından gelen çocuklarla Bornova'da önümüzdeki yıl dopdolu bir 23 Nisan haftası yaşayacağız" dedi.

TEDAVİ GÖRENLER UNUTULMADI
İzmir' de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları'nda hastanelerde tedavi gören çocuklar unutulmadı. Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler yapıldı. Tepecik'te şenlik havasında geçen kutlamalarda mandolin grubu müzik dinletisi, palyaço ile kukla gösterileri ve ebru yapımı çocuklar tarafından yoğun ilgi gördü. Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Abbott Nütrisyon'un birlikte düzenlediği bilimsel etkinlik ile devam etti. Tam ve dengeli beslenmenin her çocuğun hakkı olduğuna dikkat çekmek için hazırlanan programda bilim ve eğlence birlikteydi.
BİZE ULAŞIN