Emniyette artçı deprem

İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde, önceki gün yeni yer değiştirmeler yapıldı. Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'nın yeni düzenlemesi ile 280 komiser ve polis memurunun yerleri değiştirildi

İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde atamalar hız kesmiyor. 17 Aralık ve 7 Ocak operasyonlarının ardından başlayan tayin rüzgarı önceki gün de devam etti. İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'nın talimatıyla 280 komiser ve polis memurunun görev yeri değiştirildi. Yaklaşık 4 aylık süreçte son atamalarla görev yeri değişen polisin sayısı 2 bini buldu. İzmir'de ilk olarak 7 Ocak Liman Operasyonu'nu yapan şube müdürlerinin görev yerleri değiştirilmişti. 8 Ocak'ta İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın yerine Sami Uslu göreve getirildi. Uslu gelir gelmez, şube müdürlerinin de aralarında bulunduğu 274 kişinin görev yerini değiştirdi. Kısa süre sonra 10 şube müdürünün, daha sonra da aralarında 5 müdür yardımcısının bulunduğu 200 polisin görev yeri değişti. Bu atamalardan sonra 274 polisin, sonrasında 90'ı polis istihbaratta görevli 200 polis memurunun da görev yerleri değiştirildi.

34 GÜN GÖREV YAPTI

Sami Uslu, sadece 34 gün görevde kaldıktan sonra, merkeze çekildi. 11 Şubat'ta Uslu'nun yerine Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Celal Uzunkaya göreve getirildi. Uzunkaya göreve geldikten yaklaşık iki hafta sonra 24 Şubat'ta personel içinde yeniden görevlendirme yaptı. Uzunkaya'nın talimatıyla 13 Mart'ta 223 komiser ve polis memurunun görev yerlerinde değişiklikler oldu. Polis memurlarının Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele, Organize Suçlarla Mücadele, Mali Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarıyla Mücadele ve Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görevli oldukları bildirildi.

SON TAYİNLER
İzmir Emniyeti'nde son tayinler ise önceki gün yapıldı. Celal Uzunkaya'nın son yaptığı düzenlemeyle, çeşitli birimlerde görevli 280 komiser ve polis memurunun görev yeri değiştirildi. Kararın Vali Mustafa Toprak tarafından da imzalanmasıyla, değişiklikler uygulamaya konuldu. Böylece, son tayinlerle birlikte bugüne kadar İzmir'de yaklaşık iki bin polisin görev yerleri değiştirilmiş oldu.
BİZE ULAŞIN