Halk istedi, başkan yaptı

Kütahya'nın Simav ilçesinde önceki dönemde trafik akışında rahatlama sağlamak maksadıyla bazı cadde ve sokakların yanı sıra kavşaklara yerleştirilen plastik dubalar, vatandaşlar ve esnafların talebi üzerine belediye zabıtası tarafından kaldırıldı.

Esnafların satışlardan olumsuz etkilenmesi, yayalarında yürümekte zorluk çekmesi yönünde gelen talepleri değerlendirerek haklı olduklarına karar verdiklerini ifade eden Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, bazı kavşaklar dışındaki cadde ve sokaklardaki plastik dubaları belediye zabıtası aracılığı ile kaldırdıklarını bildirdi.
Başkan Özkan, 'Dubaların sökülmesi ilçede sevinçle karşılandı. Hem esnaflarımız hem de vatandaşlarımız önceki dönemde ana arterlere yerleştirilen ve araç trafiğini olumsuz yönde etkileyen uygulamaya son verilmesinden dolayı bize teşekkür ediyor' dedi.

Simav halkını mutlu etmeyi hedeflediklerini dile getiren Başkan Özkan, 'Bunu da vatandaşlarımızla birlikte gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızdan gelen talep ve önerileri dikkatle takip ediyor, haklı bulduğumuz konularda onların lehine kararlar alıyoruz. Önceki dönemde ana arterlerdeki cadde ve sokaklara yerleştirilen dubalar da bunlardan birisiydi. Vatandaşımızın talebini haklı bulduk. Ana arterlerdeki dubaları kaldırdık. Şimdi teşekkür alıyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor' şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN