Paralel'i uyarmıştım

Paralel'i uyarmıştım

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Fethullah Gülen ile geçmişte nasıl tanıştığını ve diyaloglarını anlattı. Ayrıca Zaman Gazetesi yöneticilerine devletle dövüşmemeleri konusunda uyarılarda bulunduğunu ifade etti

Manisa'daki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, gazetecilerin 'paralel yapı' operasyonları ile ilgili sorularını yanıtladı. Geçmişte AK Parti ile cemaat arasındaki ilişkilerin iyi durumdayken, yakın dönemde yaşanan olayların ardından iplerin tamamen koptuğuyla ilgili soru üzerine konuşan Özdağ, sözlerine ilk olarak Fethullah Gülen ile tanıştığı dönemden bahsederek başladı. Fethullah Gülen'i ilk defa sürgün geldiği Manisa Ulucami'nde dinlediği vaazla tanıdığını kaydeden Özdağ, o dönemlere ilişkin anısından söz etti. Özdağ, "Gülen'in camideki vaazından etkilenip kendisiyle tanışmıştım. Hatta bir gün İzmir'de başka gruplar tarafından tartaklandığını duydum. Ben de o dönemlerde arkadaşlarımı görevlendirdim, gittiler o dövenlere karşılığını verdiler" dedi. Siyasi hayatında ve öncesinde her zaman cemaate karşı mesafesini koruduğunu anlatan Özdağ, "Ankara'da milletvekili olduktan sonra bir gün Zaman Gazetesi'nin yetkilileri beni bir kahvaltıya çağırmıştı. Onlara da 'iktidarla dövüşmeyin, siyasetle dövüşmeyin, devletle dövüşmeyin, sizin işiniz hizmet etmek. Siz insan yetiştirin. Kaymakam olur, savcı olur, öğretmen olur, siz sadece yetiştirin gönderin. Kimisi AK Partili olsun, kimisi MHP'li olsun, kimisi Saadet Partili olsun, kimi BBP'li olsun, kimi gazeteci olsun. Ama siz siyaseti, bir gün iktidarı ele geçireceğiz derseniz buna devlet müsaade etmez' dedim" şeklinde konuştu.

"MİT'İ NEDEN DİNLERSİNİZ?"
Amerika'ya gidip Fethullah Gülen ile görüştüğünü de anlatan Özdağ, "Kendisine şunu söyledim: 'Hocam, Türkiye'ye dönmeyi düşünmüyor musunuz? Çoğu kişi sizin dönmenizi bekliyor. Bak Türkiye'de artık demokrasi var. Vesayetçi yapılarla mücadele eden bir iktidar var, parlamento var.' Fakat kendisi bana 'gelmeyeceğim' dedi. Ben de nedenini sordum. Bunun üzerine 'gelirsem sizin üzerinizdeki düşmanlıkları köpürtmek istemem' dedi. Orada cemaat ile ilgili bir tespitimi de kendisine aktardım. 'Hocam bütün cemaatler kendilerini severler. Kendilerini seven cemaatler, başka cemaatleri başka insanları sevmeye başlarlarsa medeni olurlar. Osmanlı gibi Selçuklu gibi Endülüs Emevileri gibi. Ama korkarım ki bu cemaat kendisi dışındakileri pek sevmiyor olacak ve yapılan bu hizmetler heba olacak' dedim. O ise bana böyle bir durumun olmayacağını söyledi" dedi. Özdağ, bir gün Pensilvanya'da kaldığını ve ertesi gün tekrar Fethullah Gülen ile görüşmek istediğinde kendisine Gülen'in bir iş adamıyla randevusu olmasını gerekçe göstererek, reddettiklerini söyledi. Cemaatin içerisinden birçok kişiyle daha önceden irtibatta olduğunu belirten Özdağ, "Şu anda MİT'i dinlemekten aranan adamı tanıyorum ben. Cemaatin önemli bir adamı. MİT'i neden dinlersiniz kardeşim. Devletin MİT'ini kim dinler. Kardeşim sen devletin istihbarat teşkilatını niye dinliyorsun" dedi.

"GELMEK İSTİYORDU"
AK Partili Selçuk Özdağ, İran'daki Humeyni devrimine de atıfta bulunarak, sözlerine şöyle devam etti: "Fransa'dan bir uçak kalktı, Tahran'a geldi biliyorsunuz. Humeyni geldi ve her şey bitti. 10 yıl sonra bir uçak kalkacaktı Washington'dan ve İstanbul'a inecekti. 5 milyon kişi karşılayacaktı. Medya elinde, yargı elinde, polis elinde ve 100 milyar dolarlık bir parayla da Türkiye ekonomisini manipüle edecektiniz. Kasetler olacaktı elinizde. Bence Humeyni gibi Türkiye'ye gelmek istiyordu."
BİZE ULAŞIN