Cezalar kazalara engel olmuyor

İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, "trafikte denetim yapılırsa sorun çözülür" zannedildiğini ancak cezaların da kazaların da arttığını söyledi

Cezalar kazalara engel olmuyor
Emniyet Genel Müdürlüğü ile ilgili kurumlar arasında imzalanan "Trafik Güvenliği İşbirliği Protokolü" kapsamında "Bilgi Paylaşımı ve Değerlendirme Bölge Toplantısı"nın 2.'si Narlıdere Polis Moral Eğitim Merkezi'nde yapıldı. İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, 2014'te denetim hedeflerini yüzde 15 aştıklarını, denetleme ve trafik cezalarıyla kazaların önlenemeyeceğini ifade etti.

140 MİLYON LİRA CEZA

Uzunkaya trafik kazalarının Türkiye ekonomisine yıllık maliyetinin 15 milyar dolar olduğuna dikkati çekerek, şöyle konuştu: "14 bin motosikletliye ceza yazmışız, bir önceki yıla göre motosiklet kazaları yüzde 9 artmış. 2014'te İzmir'de 1.5 milyona yakın aracı denetlemişiz, 780 binine yaklaşık 140 milyon lira ceza yazmışız. Ama ilimizde kaza oranları da 2013 yılına göre yüzde 10 artmış. Şimdi birileri 'trafikte denetim yapılırsa sorun çözülür' sanıyor, yok öyle bir şey. İnsanların da duyarlı olması gerekiyor."
BİZE ULAŞIN