Yeni adres Pensilvanya!

Yeni adres Pensilvanya!

AK Parti İzmir milletvekili adayı Turhan, geçmişte Anayasa Mahkemesi'ne, Danıştay'a başvuran CHP'nin şimdi kendisine yeni adres olarak Pensilvanya'yı seçtiğini ifade etti

  • Egeli Sabah
  • Çarşamba 23.04.2015
Bergama ve Aliağa'da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen AK Parti İzmir 2'nci bölge 1. sıra milletvekili adayı İbrahim Turhan, CHP'nin milletin derdişle hemhal olmadığını, her sıkıştığında mahkemeye, notere ya da Pensilvanya'ya gittiğini söyledi. AK Parti iktidarı öncesinde yaşanan ekonomik krizleri ve IMF'nin dayatmalarını hatırlatan Turhan, "2007'de cumhurbaşkanı seçilmesin diye 367 diye bir sorun çıkardılar. Biz bu problemi çözmek için halka gittik. Sandık halkın önüne konuldu. 'Cumhurbaşkanını halk seçsin' sonucu çıktı. Bunu değiştirmek için CHP elinden geleni yaptı. Kiminde Anayasa Mahkemesi'yle, kiminde Danıştay'la millet iradesinin üzerine vesayet getirmek istendi. CHP milletle, milletin derdiyle hemhal olmamış. Onun için de başları her sıkıştığında ya mahkemeye ya notere, o da yetmezse yeni bir adres buldular Pensilvanya'ya gidiyorlar. Biz ne IMF'ye ne Pensilvanya'ya, ne mahkemeye ne notere gideceğiz. Biz millete gideceğiz. Biz halkımızın vekaletine talibiz. 7 Haziran'da AK Parti deyin yeni Türkiye'yi hep birlikte kuralım" dedi.

İRADEYE İPOTEK OLMAZ
Turhan, 7 Haziran'da anayasayı değiştirecek, "Türkiye'nin makus talihini artık bir daha geri dönülmeyecek şekilde değiştirecek" gücü bulmak için çaba harcadıklarını kaydederek, şöyle devam etti: "Bu gücü bulursak, bu milletin önünü kesemeyeceklerdir. İnşallah milletimiz şahlanarak hem 78 milyon vatan evladının, 2 milyarı bulan İslam ümmetinin, dahası dünyada sahipsizlerin ve bütün mazlumların hamisi ve sahibi olacağız. Bunun için en kritik dönemeçte önümüzdeki seçimlerdir. Türkiye'nin siyasi tarihinde AK Parti gibi 10 seçimde milletin desteğini alan başka bir parti yok. Milletimizin bu desteği ile toplumsal sözleşmemizi hayata geçireceğiz. Yeni anayasamızı yapacağız. Gücünü sadece milletten alarak, millet iradesinin üzerine hiçbir ipotek ve ve vesayet kabul etmeden, vesayetçilerle pazarlık etmeden işimiz hizmet, gücümüz millet diyerek daha güzel günlere hep beraber yürüyeceğiz."
BİZE ULAŞIN