Özkan'a tepki seli!

CHP İzmir adayı Tuncay Özkan'ın, "Benim sürükleyici gücüm var. Örgütü ben taşıyorum" sözlerine sert tepki gösteren İl Başkan Yardımcısı Berk Ulusal, "Hiç kimse örgütten üstün değildir" dedi

Özkan'a tepki seli!
CHP İzmir İl örgütü milletvekilleriyle bir araya geldiği toplantıda İzmir 1. Bölge 5. Sıra adayı Tuncay Özkan'ın söylediği "Benim sürükleyici bir gücüm var. Kimse beni taşımıyor. Örgütü ben taşıyorum" sözlerine bir tepki de İl Başkan Yardımcısı Berk Ulusal'dan geldi. Sosyal medya üzerinden Özkan'ın sözlerini eleştiren Ulusal, "Hiç kimse örgütün üstünde değildir. Örgütsüz güç ise güç değildir" dedi. CHP'nin İzmir'den aday gösterdiği gazeteci Tuncay Özkan'a tepkiler sürüyor. Partide milletvekili adayları arasında ön seçimden gelenler ile kontenjandan listeye girenler arasında toplantıda başlayan gerilim, partinin 1. bölge 5. sıra kontenjan adayı Parti Meclis Üyesi (PM) Tuncay Özkan'ın sözleriyle alevlendi. Özkan'ın milletvekili adayları ile yapılan bütçe toplantısında "Benim sürükleyici bir gücüm var. Kimse beni taşımıyor. Örgütü ben taşıyorum" ifadeleri parti içi ve dışından birçok kişi tarafından eleştirilmişti. Özkan'ın parti yönetimi başta olmak üzere İzmir örgütüne tepeden bakan tavrı ve duruşu tekrar gündeme geldi. Özkan'ın tavrına bu kez partinin Basın, Medya ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Berk Ulusal tepki gösterdi. Ulusal, sosyal medya hesabından "Hiç kimse örgütün üstünde değildir. Örgütsüz güç ise güç değildir. CHP olmadan var olacağını düşünen ve siyasete şahsı ekseriyetinde bakan kişilerle davamız olmalıdır. Örgüte güvenenler kendilerini örgüte teslim ederler ön seçimden alınlarının akıyla çıkarlar. Örgüte güvenemeyenler ise sadece laf ebeliği yaparlar. Kimse kusura bakmasın kolaylıkla elde ettikleri milletvekilliği makamlarını hoyratça kullananlar yüzündendir bu yaşadıklarımız" açıklamasında bulundu.

SANKİ KAF DAĞI'NDA

Ulusal'ın mesajı sonrası yapılan yorumlarda Ulusal'a destek geldiği görüldü. Bu kez Ulusal ikinci bir açıklama yaparak "Bir de 'örgütü ben taşıyorum' deme gafletleri yok mu? Yeter ki örgüt emekçileri bu süreçte ayakta durmayı becersin ayakta, dimdik biz 'buradayız' diyebilsin. Bazı insanlar vardır milletvekili adayı olduğu yerde yolu bulamasa da parlamento da ihtiyacımız olan insanlardır. Ama böyle bir artısı da olmadan kendini Kaf Dağı'nda görmeleri vicdan azabı çektiriyor. Biz onlar için çabalamıyoruz, partimiz için uğraşıyoruz. Onlar da partimiz sayesinde vekil oluyorlar" mesajını paylaştı.
BİZE ULAŞIN